حذف اپ های ایرانی از اپ استور!

اخبار

حذف اپ های ایرانی از اپ استور!

دسته : عمومی تعداد بازدید : ۱۴۸۳
تاریخ : دوشنبه , ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۰۱:۳۹

حذف اپ های ایرانی از اپ استور

اپل ظاهراً ادعا کرده که هیچ اپ استوری در ایران دایر نبوده و برنامه‌ای برای تسهیل معاملات با ایران به دلیل اجرای قانون تحریم موسوم به ۳۱CFR Part 560 وجود ندارد. به دلیل نبود اپ استور به‌صورت بومی در ایران بسیاری از کمپانی‌های ایرانی اپ های خود را در خارج از ایران ثبت رسمی کرده و بدنی طریق برای کاربران ایرانی لینک دانلود ایجاد کرده‌اند.

نکته تعجب‌انگیز اینکه دیجی کالا با سیستم نقل‌وانتقال مالی شاپرک تعریف‌شده و به‌هیچ‌عنوان با سیستم مالی بین المللی وصل نیست تا بخواهد قوانین تجارت بین‌الملل ادعاشده از سوی اپل را نقض کند و این حرکت اپل توجیه‌پذیر نیست.

از سوی دیگر اپ های بانکی در ایران نیز در بیرون از این کشور ثبت‌شده و ممکن است به‌زودی اسیر این سیاست اپل شوند.

اپل از دارندگان اپ های ایرانی خواسته است تا بر اساس قوانین تجارت بین الملل دوباره درخواست ثبت اپلیکیشن خود روی اپ استور را ارسال کنند اما قول نداده است که بعداً چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا اپ های ایرانی به اپ استور باز می‌گردند یا نه؟

بر اساس آمار غیر رسمی ۴۰ میلیون کاربر فعال موبایل در ایران وجود دارد که از این میان ۶ میلیون آیفون در این کشور کار می‌کند و هر ماه ۱۰۰ هزار آیفون به ایران قاچاق می‌شود. جمعیت ۸۲ میلیونی ایرانی ها اغلب زیر ۳۰ سال سن دارند و دیوانه فناوری / Gadget-Mad هستند.

 

منبع: خبر آنلاین

کانال آکو در تلگرام

telegram.me/akogroup

دسترسی سریع

پورتال مشتریان
مشاهده تعرفه و سفارش آنلاین هاست و دامنه