طراحی سایت استاتیک

Images
Images
Images
Images

طراحی سایت استاتیک

طراحی سایت استاتیک

طراحی وب استاتیک (Static Web Design) از اولین روش های طراحی وب (Web Design) بوده که توسط طراحان وب استفاده می شده است.سایت هایی کاملا فلش و یا ظاهری خاص معمولا جزو این دسته بشمار  می ایند. در این روش طراحی وب سایت (Static) ابتدا تمامی اطلاعاتی که می بایست در وب سایت قرار بگیرد در اختیار طراحان و برنامه نویسان قرار داده می شود و در طی انجام مراحل طراحی، این اطلاعات بر روی سایت قرار می گیرد. برای تغییر اطلاعات این قبیل سایت ها، ابتدا با توجه به ساختار طراحی این اطلاعات توسط طراحان سایت قابل تغییر می باشد. تغییرات مورد نظر مشتری باید به گونه ای باشد که تغییراتی در ساختار سایت به وجود نیاورد.

تفاوت سایت استاتیک با داینامیک در ساختار کلی :

تفاوت سایت استاتیک با داینامیک

 

برخی معایب سایتهای استاتیک :

  • عدم امکان به روزرسانی مطالب توسط مدیر سایت و وابستگی صاحبان سایت ، به شرکت طراح برای اعمال کوچکترین تغییرات
  • به دلیل ثابت و بی تغییر و یا به عبارت بهتر ، آپدیت نشدن مطالب سایت ، معمولا سایت های استاتیک رتبه بالایی در موتورهای جستجو کسب نمی کنند.
  • سایت های استاتیک ، به شکل طبیعی هزینه های اولیه کمتر و هزینه های نگهداری بیشتری دارند. در واقع سایت داینامیک بعدها توسط خود شما به روز شده و اگرچه ممکن است در مراحل ابتدایی ، هزینه بیشتری نسبت به سایت های استاتیک می طلبد ، اما  نیاز به پرداخت های جداگانه بعدی به شرکت طراح نبوده و تمامی تغییرات توسط خود شما قابل انجام خواهد بود.
  • سایت های استاتیک ، دیگر امروزه مطلوب کاربران نیستند و کاربران با سایت هایی که نمی توانند مطالب خود را به مدیرانش منعکس کنند و در آن سهیم باشند ، ارتباط برقرار نمی کنند.
  • با توجه به رشد سریع وب و اینترنت و افزوده شدن قابلیت های جدید و افزایش سطح انتظار کاربران ، معمولا سایت های استاتیک پس از گذشت یکی دو سال از زمان طراحی نیاز به بازطراحی خواهند داشت. در حالی که سایت های داینامیک معمولا توسط خود مدیر یا مدیران ، با نیاز روز بازار متناسب خواهد شد و اگر صحیح برنامه نویسی شده باشد ، مدیر سایت می تواند مطمئن باشد که همیشه سایتی به روز دارد که هم از نظر محتوا و هم از لحاظ قابلیت ، می تواند نیازهای کاربرانش را تامین کند.

 

با وجود اینکه معمولا این روش طراحی وب از نظر اقتصادی هزینه اولیه پائین تری نسبت به روش های دیگر طراحی وب سایت دارد، ولی اگر قصد دارید برخی از وظایف معمول شرکت خود را بر عهده وب سایت خود قرار دهید و سرمایه گذاری بیشتری در این زمینه انجام دهید، به عبارت دیگر وب سایت یکی از روش های مهم اطلاع رسانی شرکت یا سازمان شما باشد روش طراحی وب استاتیک به صرفه نخواهد بود و ما به شما روش های دیگر طراحی از جمله استفاده از نرم افزارهای مدیریت وب سایت مرلی را پیشنهاد میکنیم ، البته استفاده از این نرم افزارهای شاید هزینه بر باشد ولی باعث افزایش و رونق کسب و کار شما خواهد شد زیرا شما بی نیاز به فرد یا شخص خاصی تماما مدیریت سایت خود را در دست گرفته و با توجه به نیازها و اهدافتان آن را تغییر و توسعه میدهید ، حتی اگر هم استفاده از نرم افزار مرلی برای شما امکان پذیر نیست باز هم مجموعه آکو استفاده از سایت ساز رایگان خود را به شما پیشنهاد میکند زیرا بدون پرداخت هزینه ای برای طراحی وب سایت ، یک نرم افزار کاملا داینامیک رایگان در اختیار شما قرار میگیرد.

در پایان مجموعه آکو ایجاد سایتهای استاتیک را اصلا مقرون به صرفه ندانسته و جز افزایش هزینه جانبی ، پیشامدی نخواهد داشت.


طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو