موسس ياهو اين شرکت را ترک کرد!

Images
Images
Images
Images

موسس ياهو اين شرکت را ترک کرد!

  • وِیژه
  • 2,382 بازدید

جری يانگ، يکی از دو موسس و مديرعامل سابق ياهو، اين شرکت را ترک کرد. گفته می‌شود اين تصميم يانگ برای کاستن از نارضايتی سهام‌داران ياهو است که اين شرکت را به اتخاذ راهبردهای نادرست تجاری که نتيجه آن سقوط ياهو از جايگاه بالا و پيشتازانه خود در گذشته‌است متهم می‌کنند. 
جدایی غيرقابل پيش‌بينی يانگ از ياهو، دو هفته پس از آن صورت می‌گيرد که اين شرکت اسکات تامپسون را به عنوان مديرعامل جديد خود معرفی کرد تا شايد بتواند محبوبيت و شهرت پيشين را در عرصه اينترنت بازيابد. بن اسکاکتر تحليلگر موسسه پژوهشی Macquarie در اين‌باره می‌گويد: «جدایی يانگ از ياهو ممکن است اين شرکت را وارد مراودات تجاری جديدی کند. او يکی از افرادی بود که به ‌بازسازی ياهو بيش از افزايش کوتاه‌مدت ارزش سرمايه سهام‌داران اهميت می‌داد».
يانگ که در اواسط دهه 90 ميلادی به همراه ديويد فيلو ياهو را تاسيس کرد، بدين‌وسيله همه پست‌های رسمی خود در ياهو از جمله عضويت در هيئت مديره را کنار گذاشت. او در سال 2008 و به علت مخالفت با تصاحب اين شرکت توسط مايکروسافت و افزايش فشارها بر او از سوی بعضی از سهام‌داران بانفوذ شرکت تهديد به اخراج شده‌بود.
ياهو هنوز درباره علت استعفای ناگهانی موسس خود توضيحی نداده‌است. ولی يانگ در نامه خود به رئيس هيئت‌مديره شرکت نوشته‌است که مايل است علايق خود در خارج از ياهو را پيگيری کند.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو