سيستم عامل ملی توليد شد

Images
Images
Images
Images

سيستم عامل ملی توليد شد

  • وِیژه
  • 1,757 بازدید

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت : تولید نرم‌افزارهای بومی از جمله برنامه‌های راهبردی پدافند غیرعامل است و این نرم‌افزارها در سال آینده به تولید انبوه می‌رسند.

غلامرضا جلالی یاداور شد : تولید سیستم عامل بومی در كشور از مهم‌ترین دستاوردهای سازمان پدافند غیرعامل بوده است و هم اكنون از این سیستم عامل در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح استفاده می‌شود اما برای استفاده عمومی و تجاری سازی آن به پشتیبانی صنعت كشور نیاز است.

وی گفت: سیستم عامل ملی نیازمند صنعتی‌سازی است به طوری كه باید از طریق سرمایه‌گذاری نهادهای متولی، این سیستم و استفاده از آن به تولید انبوه برسد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان كرد : به كارگیری صرف سیستم عامل كافی نیست بلكه باید نرم‌افزارهای كاربردی كه متناسب با سیستم عامل بومی هستند، توسط برنامه‌نویسان ایرانی آماده شود و این دو لازم و ملزوم یكدیگر است؛ بنابراین در مرحله بعدی نرم‌افزارهای كاربردی مورد استفاده در این نوع سیستم عامل باید تولید شوند.

جلالی همچنین از امضای تفاهم‌نامه هایی میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان پدافند غیرعامل و وزارت صنعت، معدن وتجارت خبر داد وگفت : هدف از امضای این تفاهم نامه‌ها حمایت از تولید نرم‌افزارهای بومی است.

به گفته وی در حال حاضر سازمان پدافند غیرعامل تولید ۸ نرم‌افزار اساسی مانند نرم‌افزار 'اسكادا' را در دستور كار دارد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان كرد كه قرارگاه دفاع سایبری از سه ماه پیش فعالیت خود را در این سازمان آغاز كرده است و تولید نرم‌افزارهای كاربردی از برنامه‌های راهبردی این قرارگاه است.

 

پست های تصادفی

وایبر فیلتر می‌شود؟
وایبر فیلتر می‌شود؟
موج جدید شوخی با شخصیت‌های کشور طی هفته‌های گذشته در فضای مجازی موبایلی شکل گرفته و همی...
ITIL چیست؟
ITIL چیست؟
ITIL یک چارچوب راهنما برای مدیران فناوری اطلاعات (IT) می باشد تا بتوانند زیرساختهای فناوری اطلاعا...
راهکارهای جدید سئو
راهکارهای جدید سئو
وقتی عبارت «آموزش سئو» را در گوگل سرچ کنید، نتایج زیادی در مورد تکنیک های مختلف بهینه سا...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو