تاثیر بحران اقتصادی اروپا بر صنعت فناوری اطلاعات(IT)

Images
Images
Images
Images

تاثیر بحران اقتصادی اروپا بر صنعت فناوری اطلاعات(IT)

  • وِیژه
  • 2,299 بازدید

مؤسسه تحقیقاتی 'گارتنر' روز سه شنبه اعلام كرد رشد هزینه‌های فناوری توسط شركت‌ها و بخش عمومی به دلیل نگرانی‌های اقتصادی در بسیاری از بازارهای مهم در مقایسه با سال گذشته كاهش یافته است.


به نقل از رویترز، 'ریچارد گوردن' معاون تحقیقاتی مؤسسه گارتنر با اشاره به چالش‌هایی كه رشد اقتصادی جهان با آن روبروست گفت: چشم‌انداز آینده تثبیت شده و این امر به بحران اقتصادی منطقه یورو، بهبود ضعیف اقتصاد آمریكا و كاهش رشد اقتصادی چین مرتبط است.

مؤسسه گارتنر هم اكنون پیش‌بینی می‌كند كه بودجه صنعت فناوری اطلاعات جهانی امسال به سه درصد امسال یعنی سه و شش دهم تریلیون دلار به جای پیش بینی قبلی - كه دو و نیم درصد بود- برسد. اما در شرایط ثبات دلار آمریكا پیش بینی این مؤسسه تا پنج و دو دهم درصد ثابت بماند.

مؤسسه گارتنر پیش‌بینی كرده است كه بودجه صنعت فناوری امسال با افزایشی معادل سه درصد به ۶/۳ تریلیون برسد.
این بودجه كمتر از پیش بینی افزایش بودجه ۵/۲ درصدی بود.

این رقم با افزایش هفت و ۹ دهم درصدی هزینه كرد سال گذشته با رشد كند در تمامی پنج بخش سخت‌افزارهای پردازشگر، نرم‌افزارهای شركتی، خدمات فناوری اطلاعات، ابزارهای مخابراتی و سرویس‌های مخابراتی قابل مقایسه است.

به گزارش گارتنر رشد بازار خدمات مخابراتی از شش درصد در سال ۲۰۱۱ به یك و چهار درصد در سال جاری كاهش یابد.

گارتنر می‌افزاید: نگرانی‌ها درباره هزینه‌های فناوری روز جمعه زمانی به وجود آمد كه شركت سازنده نرم‌افزار 'اینفوماتیكا' اعلام كرد كه نتایج بسیار كمتر از حد انتظار بوده است و شرایط تجاری در ماه ژوئن بشدت به وخامت گراییده است.

 

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو