پاسخ وزیر ICT به گلایه‌های اینترنتی کاندیداهای ریاست جمهوری

Images
Images
Images
Images

پاسخ وزیر ICT به گلایه‌های اینترنتی کاندیداهای ریاست جمهوری

  • وِیژه
  • 2,552 بازدید

طی هفته‌های گذشته کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری انتقادات متعددی نسبت به وضعیت اینترنت کشور مطرح کرده و حتی این‌گونه اظهار کردند که وضعیت فعلی اینترنت در شأن ملت نیست. 

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر نقطه‌نظرش در این زمینه تاکید کرد: از نظر من وضعیت فعلی اینترنت خوب است اما ان شا‌ء الله در آینده امکانات و خدمات بهتری هم ارائه شود.

 محمد حسن نامی با اعلام این مطلب اظهار کرد: اکنون خدمات خوبی در این زمینه ارائه می‌شود اما تلاش خواهیم کرد در آینده خدمات بهتری ارائه کنیم. 

وی در عین حال یادآور شد: با توجه به ایجاد خط ایپک و گذر آن از ایران امکانی فراهم می شود که سرعت و کیفیت اینترنت بهبود پیدا کند. 
نامی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد در ادامه به ذکر توضیحاتی درباره‌ی وضعیت تماس‌های تصویری اپراتور سوم پرداخت و گفت: براساس قرار‌دادی که قرار است میان وزارت ارتباطات، دانشگاه‌های امام صادق (ع) و علامه طباطبایی و حوزه علمیه منعقد شود، پیوستی فرهنگی تعریف و تدوین خواهد شد که این پیوست نه تنها برای رایتل بلکه برای سایر بخش‌های حوزه ارتباطات نیز قابل استفاده خواهد بود. 

وی در عین حال یادآور شد: از این پس سعی خواهد شد پیوست‌های فرهنگی پیش از فعالیت بخش‌های مختلف تدوین و ابلاغ شوند تا دیگر مشکلی مانند مشکل رایتل که به دلیل نداشتن پیوست فرهنگی ایجاد شده تکرار نشود. 

وزیر ارتباطات در ادامه‌ صحبت‌های خود در پاسخ به سوال ایسنا که آیا می‌توان به‌طور مشخص گفت تماس‌های تصویری رایتل از چه زمانی از سر گرفته خواهد شد، توضیح داد: لازم است که پیوست فرهنگی اپراتور سوم تدوین شود و پس از تدوین به شورای عالی فضای مجازی ارسال شود تا براساس تایید آنها اپراتور سوم اجازه از سرگیری تماس‌های تصویری خود را پیدا کند. 

وی امروز بار دیگر بر این نکته تاکید کرد که وزارت ارتباطات تلاش دارد هیچ‌گونه افزایشی در زمینه‌ تعرفه‌های ارتباطی صورت نگیرد.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو