«اینترنت» یکی از عوامل شکوفایی اقتصاد سوئیس

Images
Images
Images
Images

«اینترنت» یکی از عوامل شکوفایی اقتصاد سوئیس

  • عمومی
  • 2,328 بازدید

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و شاخص کیفیت زندگی در آن در وضعیت ایده آلی قرار دارد. 
بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی این کشور از طریق حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و صنایع وابسته به آن تامین می شود.  ۵.۶ درصد تولید ناخالص داخلی سوئیس به ارزش ۳۲.۲ میلیارد فرانک (۳۶.۱ میلیارد دلار) بر عهده بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات است. 


اینترنت و سرویس های وابسته به آن، پنجمین فعالیت اقتصادی در این کشور به شمار می رود و حداقل ۱۷۷ هزار نفر در این حوزه ها مشغول به کار هستند. 

بررسی ها حاکی از آن است که در ۲۰ سال گذشته تعداد افراد شاغل در این بخش تقریباً یک و نیم برابر شده است. 

یک سوم این افراد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و دو سوم دیگر در صنایع وابسته از قبیل بانکداری، شرکت های بیمه و یا بخش دولتی مشغول به فعالیت هستند. 

موسسه ICT Switzerland در گزارش خود با اشاره به اهمیت روز افزون اینترنت و خدمات رایانه‌ای، گفته است در قرن بیست و یکم «اینترنت» موتور محرکه اقتصاد و تجارت به شمار می‌رود. 

این موسسه بر این باور است که هر چه استفاده از رایانه در جامعه بیشتر شود، ثروت ملی و امکان بروز ابداعات و اختراعات نیز به همان میزان افزایش می یابد. 

ICT Switzerland مثال های متعددی در این خصوص ارائه نموده است. 

به همین دلیل است که تمام کشورهای صنعتی و توسعه یافته، به تدریس مفاهیم فناوری های ارتباطاتی و اطلاعاتی از همان کلاس اول ابتدایی روی آورده اند. 

از سوی دیگر کتابخانه‌ها، موزه‌ها و شهرداری‌ها نیز فرهنگ کار با رایانه را بین اقشار مسن جامعه ترویج می‌کنند و همین امر به نوبه خود کاهش شکاف سنی در استفاده از این فناوری‌های نوین را به دنبال داشته است. 

گفتنی است سوئیس یکی از باثبات‌ترین نظام‌های اقتصادی در جهان را داراست. 

تورم در این کشور منفی هفت دهم درصد است. 
 

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو