گوشی‌های گوگل با دریافت چند پیامک هنگ می‌کنند

Images
Images
Images
Images

گوشی‌های گوگل با دریافت چند پیامک هنگ می‌کنند

  • عمومی
  • 2,256 بازدید

کارشناسان با مطالعات گوشی Nexus گوگل مجهز به آخرین نسخه از سیستم‌عامل اندروید دریافتند که بخش پیامک این محصول مشکل دارد.کارشناسان امنیتی هشدار داده‌‌اند که گوشی هوشمند Nexus گوگل در بخش پیام‌رسان خود مشکل دارد و هنگامی که کاربر چندین پیام را پشت‌سرهم ارسال می‌کند، مجبور به اجرای مجدد برنامه می‌شود یا اینکه ارتباط او با طرف مقابل قطع می‌شود.

کارشناسان امنیتی بر پایه مطالعات خود روی این گوشی مجهز به آخرین نسخه از سیستم‌عامل اندروید دریافتند که این مشکل به صورت جدی در بخش پیامک(SMS) وجود دارد.


در این گوشی هوشمند قابلیتی با نام Flash SMS وجود دارد که طی آن کاربر می‌تواند بدون ذخیره‌سازی پیامک‌ها به مخاطب مورد نظر خود پیامک بفرستد و فقط آنها را روی نمایشگر ببیند.
اما کارشناسان می‌گویند اگر در این بخش ۳۰ پیامک پشت‌سرهم ارسال شود، سیستم یاد شده دچار اختلال می‌شود.

مرکز امنیتی Bogdan Alecu دریافته است که این مشکل برای مدل‌های Nexus ۴، Nexus ۵ و Galaxy Nexus مبتنی بر نسخه ۴ به بعد سیستم‌عامل اندروید شامل مشکل یادشده می‌شوند.

این طور که بررسی‌ها نشان داده است، این گوشی‌ها پس از اینکه تعداد زیادی پیام دریافت کرده‌اند به طور ناخودآگاه ری‌استارت شده یا اینکه ارتباط را با مخاطب قطع می‌کنند.

کاربران در بسیاری از موارد اعلام کردند که گوشی‌های آن‌ها پس از دریافت چند پیام حجیم قفل شده است و در برخی موارد هم آنها مجبور خاموش/روشن کردن گوشی یا درآوردن سیم‌کارت شده‌اند. شرکت گوگل هنوز هیچ توضیحی در این باره نداده است.

پست های تصادفی

انواع طراحی وب سایت
انواع طراحی وب سایت
طراحی سایت شامل استفاده از زبان های برنامه نویسی تحت وب وبه کارگیری اصول گرافیک است. همانطور که در م...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو