گوگل بابت استفاده از اطلاعات خصوصی کاربران 22.5 میلیون دلار پرداخت کرد

Images
Images
Images
Images

گوگل بابت استفاده از اطلاعات خصوصی کاربران 22.5 میلیون دلار پرداخت کرد

  • عمومی
  • 2,385 بازدید

گوگل برای رهایی از اتهاماتی مبنی بر استفاده غیر قانونی از اطلاعات خصوصی کاربران ، پیش از رفتن به دادگاه ، با پرداخت مبلغ 22.5 میلیون دلار به عنوان وجه المصالحه موافقت کرد.چندی قبل کمیسیون فدرال تجارت آمریکا به دلیل نقض تعهدات در خصوص مرورگر سافاری، علیه شرکت گوگل شکایت چند میلیون دلاری طرح کرد.

گوگل موافقت کرده بود که کوکی های ردیاب را در این مرورگر تعبیه نکند و تبلیغات هد فمند خود را برای کاربران آن نمایش ندهد، اما به این تعهدات پایبند نماند.

گوگل پیش از این اعلام کرده بود تا زمانی که کاربران به میل خود تنظیمات مرورگر سافاری را تغییر ندهند، این مرورگر، اطلاعات خصوصی آن ها را گردآوری نمی کند.

در حالی که مشخص شد سافاری به طور پیش فرض این اطلاعات را بدون آگاهی کاربران گردآوری کرده و برای سرورهای گوگل ارسال می کند و این شرکت با استفاده از اطلاعات مذکور تبلیغات هدفمندی را برای کاربران نمایش داده که گفته می شود در آمد آن بیش از یکصد میلیون دلار بوده است.

در پی مذاکراتی که بین گوگل و کمیسیون فدرال تجارت امریکا انجام گرفت، کمیسیون مذکور پیشنهاد پرداخت جریمه 22.5 میلیون دلاری برای مصالحه و رهایی گوگل از اتهامات مطرح کرد و گوگل روز گذشته رسماً قبول مصالحه و پرداخت این مبلغ را اعلام کرد.

کوکی ها برنامه هایی هستند که پس از انتقال از طریق مرورگر به سیستم کاربران، انواع مختلفی از اطلاعات از جمله علاقمندی های آنان را گردآوری کرده و برای یک سرور ارسال می کنند. سپس شرکت هایی که این اطلاعات را در اختیار دارند، می توانند با استفاده از آن اقدام به تبلیغات هدفمند و پرسود کنند. 

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو