نخستین شبکه اجتماعی فناوری اطلاعات راه اندازی شد

Images
Images
Images
Images

نخستین شبکه اجتماعی فناوری اطلاعات راه اندازی شد

  • عمومی
  • 2,322 بازدید

خستین شبکه اجتماعی داخلی فناوری اطلاعات با رویکرد اشتراک گذاری و تبادل داده و انتقال تجربیات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات راه اندازی شد.

"کینگ آی تی" یک جامعه کاربری مجازی با محوریت موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات، نرم افزار،سخت افزار و سایر موضوعات مرتبط با این حوزه است و هدف اصلی آن اشتراک گذاری اطلاعات و آشنایی بیشتر فارسی ‌زبانان با مقولات مرتبط با IT و افزایش سطح علمی و فنی کاربران فارسی زبان است.

این شبکه اجتماعی مجازی توسط یک جوان 18 ساله طراحی شده است. مهدی حسنخانی طراح شبکه اجتماعیبا بیان اینکه تولید محتوا در این شبکه اجتماعی در قالب پرسش و پاسخ صورت می گیرد گفت: این سامانه در واقع نقطه اشتراک توسعه یافته سیستم ‌های مختلف است که آن را نسبت به سایر سیستم ها متمایز می کند. وی گفت: در این شبکه به ازای هر فعالیت و مشارکت در تولید محتوا امتیازی از طریق سایت به کاربران تعلق می‌گیرد که امتیاز معیاری برای اعتماد کاربران به یکدیگر است و برای کسب امتیاز باید محتوای مفید ارسال کرد تا با افزایش امتیاز و رسیدن به حد نصاب مشخصی، بعضی امکانات مدیریتی برای کاربران فعال ‌شود.

حسنخانی با تاکید براینکه در کینگ آی تی خود کاربران در مدیریت محتوا نقش مستقیم خواهند داشت افزود: به واسطه این قابلیت، مانند جامعه کاربری ویکی پدیا محتوا در سایت توسط سایر اعضا می تواند ویرایش و تغییر داده شود؛ حتی کیفیت محتوا سایت نیز توسط خود کاربران سنجیده می‌شود و بهبود می‌یابد.

وی یکی از قابلیت های مهم کینگ آی تی را امکان عضویت در آن به وسیله اکانت هایی که کاربر در سایر سرویس دهنده های رایج دارد عنوان کرد و افزود : برای مثال اگر کاربر اکانتی در گوگل و یاهو داشته باشید در واقع عضو کینگ آی تی هم خواهد بود و کلمه عبور کاربر محرمانه باقی می ماند و دیگر لازم نیست برای عضویت در کینگ آی تی یک نام کاربری و کلمه عبور دیگر را به خاطر بسپارد؛ این امکان، به وجود آمده تا نیاز به داشتن چندین نام کاربری برای سایت های مختلف را مرتفع کند.شبکه اجتماعی کینگ آی تی در نشانی kingit.ir در دسترس است.

پست های تصادفی

فناوری RFID چیست؟
فناوری RFID چیست؟
امروزه ضرورت شناسايی خودکار عناصر و جمع آوری داده مرتبط به آنان بدون نياز به دخالت انسان جهت ورود...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو