توجه به حسابرسی کاربران و کیفیت اینترنت در کشور

Images
Images
Images
Images

توجه به حسابرسی کاربران و کیفیت اینترنت در کشور

  • عمومی
  • 2,222 بازدید

یک عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: تبدیل شدن بحث پهنای باند از انحصاری به رقابتی، باعث بارفتن کیفیت و کمتر شدن قیمت‌ها می‌شود.یک کارشناس در رابطه وضعیت اینترنت در کشور معتقد است: در بحث اینترنت اگر تنها بحث سرعت را مدنظر قرار دهیم، سرعتی که ارائه کنندگان سرویس‌ها به کاربرانشان می‌دهند افزایش داشته است برای مثال بعضی از اپراتورها در حال ارائه اینترنت با سرعت هشت مگابیت بر ثانیه هستند اما از نقطه نظر قیمت به نظرم باید قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و تعدیل شوند.

حمیدرضا مجدزاده - عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌یی استان تهران - در رابطه با انحصار پهنای‌ باند اظهار کرد: اگر انحصار پهنای باندی که در دست شرکت ارتباطات زیرساخت است برطرف شود و شرکت‌های خصوصی بتوانند خود پهنای باند را وارد کشور کنند، این موضوع روی قیمت تاثیر گذار خواهد بود بالاخره وقتی فضا از حالت انحصاری به حالتی رقابتی تبدیل شود طبیعتا شرکت‌ها برای اینکه کاربران بیشتری را به خود جذب کنند قیمت را کاهش خواهند داد به علاوه این موضوع در کیفیت نیز تاثیر می‌گذارد چراکه یک شرکت از میزان پهنای باند مورد نیاز خود آگاهی بیشتری دارد.


وی همچنین در رابطه با خصوصی شدن شرکت مخابرات معتقد است‌: در مورد شرکت مخابرات خصوصی‌سازی این نهاد باعث شده که مشکلاتی در نتیجه‌کار این سازمان بوجود آید. 
به هرحال اگر بحث‌هایی همچون خصوصی‌سازی پهنای‌باند عملی شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

این عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌یی استان تهران در رابطه با وضعیت اینترنت در دولت جدید معتقد است: هنوز زمان خاصی از آمدن دولت جدید نگذشته و برای پاسخ به این سوال زمان بیشتری نیاز است باید طرح‌هایی که دولت‌ آن‌ها را ارائه کرده عملی شود تا ببینیم عملکرد دولت جدید چگونه بوده است.

او در مورد بحث کم‌فروشی بعضی از شرکت‌های خصوصی در حوزه اینترنت گفت: در مورد کم فروشی اگرچه این موضوع وجود دارد اما وقتی بازار رقابتی شده من فکر می‌کنم این مشکل برطرف خواهد شد چراکه اگر نحوه خدمات رسانی و هم سرعت اینترنت پایین باشد کاربران به سمت شرکت‌هایی سوق پیدا می‌کنند که از کیفیت سرویس بالاتری برخوردار هستند.

مجدزاده راهکار بهبود وضعیت اینترنت در کشور را اینگونه مطرح کرد: برای بهبود وضعیت باید به بحث حسابرسی کاربران، کیفیت خدمات، قیمت و سایر جوانب توجه داشت. حوزه دیگر به نظر من طرح‌های جدیدی است که از سمت دولت و شرکت‌ها ارائه می‌شود. 
باید فضا برای کار شرکت‌های خصوصی بازتر شود تا بتوانند خدمات بهتری را به کاربران ارائه دهند.

پست های تصادفی

شکار ویروس‌ها
شکار ویروس‌ها
آیا تا به حال فکر کرده اید که کامپیوتر شما چگونه ویروس‌ها‌را شناسایی می کند؟بیایید...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو