رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران: حمل و نقل عمومی تهران به اینترنت بی‌سیم مجهز می‌شود

Images
Images
Images
Images

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران: حمل و نقل عمومی تهران به اینترنت بی‌سیم مجهز می‌شود

  • عمومی
  • 2,198 بازدید

قائمی: در سرای محلات تهران نیز بسترهای آی.تی ارائه شده که می‌تواند علاوه بر فرهنگ‌سازی با برگزاری جشنواره‌های مرتبط باعث توسعه مهارت مردم در استفاده از خدمات فناوری اطلاعات شود.رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: در صورت همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سامانه حمل و نقل شهرداری تهران مجهز به اینترنت بدون سیم با فناوری وای-فای می‌شود.

علی اصغر قائمی در حاشیه نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران گفت: در صورتی که وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با شهرداری تهران همکاری کنند می‌توانیم سرویس اینترنت پرسرعت بدون سیم در سامانه حمل و نقل شهرداری ارائه دهیم در این راستا با اپراتورهای ارائه دهنده این خدمات مذاکراتی داشتیم که آنها نیز از این طرح استقبال کرده‌اند اما باید نهاد حاکمیتی نقطه نظرات آن را روشن و قوانین آن را پیاده سازی کند.


وی در مورد پوشش اینترنت وای-فای در سرای محله‌ها و کتابخانه‌های تهران گفت: این تکنولوژی هم اکنون در این اماکن ایجاد شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

قائمی درباره پرداخت الکترونیک در سیستم حمل و نقل شهری نیز با بیان اینکه این سیستم هم اکنون در مترو به صورت یکپارچه پیاده‌سازی شده است، گفت: سیستم پرداخت الکترونیک در تاکسیرانی جزو اهداف بلندمدت ما است اما از آنجایی که به طور رسمی بالغ بر ۸۰ هزار تاکسیران با سلایق متنوع و نگرش‌های متفاوت در تهران وجود دارند پیاده سازی این پروژه زمانبر خواهد بود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران درباره برنامه‌های این سازمان برای استفاده از تکنولوژی NFC گفت: از آنجایی که این تکنولوژی بر روی تلفن‌های همراه هوشمند قابل ارائه است با این موضوع سر و کار داریم که چند درصد از تلفن‌های همراه مردم به فناوری NFC مجهز است و اگر ما این سیستم را به کار گیریم آیا جامعه از این فناوری استقبال خواهد کرد یا خیر بر این اساس این پروژه در دست بررسی و مطالعات قرار دارد.

وی هوشمندسازی مدیریت شهری را از جمله اولویت‌های شهرداری عنوان کرد و گفت: ارائه خدمات شهری مبتنی بر سرویس‌های آی.سی.تی، مدیریت ایمنی و بحران‌های شهری از طریق ابزارهای ارتباطی و فناوری از جمله اهداف شهرداری تهران است.
به گفته وی شهرداری از نظر آمادگی الکترونیکی به بلوغ رسیده است.

قائمی با اشاره به راه‌اندازی دیتاسنتر شهرداری تهران که ۶۰۰ سرور را به منظور ارائه سرویس‌های یکپارچه و کنترل پروژه درون خود جای داده است، گفت: در سرای محلات تهران نیز بسترهای آی.تی ارائه شده که می‌تواند علاوه بر فرهنگ‌سازی با برگزاری جشنواره‌های مرتبط باعث توسعه مهارت مردم در استفاده از خدمات فناوری اطلاعات شود.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو