سامسونگ و موزیلا یک سیستم عامل جدید موبایلی می‌سازند

Images
Images
Images
Images

سامسونگ و موزیلا یک سیستم عامل جدید موبایلی می‌سازند

  • عمومی
  • 2,269 بازدید

سامسونگ و موزیلا با ارائه سیستم عامل موبایلی، قصد دارند با IOS اپل رقابت کنند!شرکت سامسونگ برای سیستم عامل موبایلی خود موسوم به "تیزن" که با همکاری شرکت اینتل در حال توسعه آن است برنامه‌های زیادی در سر دارد.

وونسوک لی - رییس اجرایی سامسونگ - در یک کنفرانس فناوری برای همکاری با شرکت موزیلا برای نزدیک‌تر کردن سیستم‌های عامل تیزن و فایرفاکس ابراز علاقه کرد زیرا هر دوی آن از HTML5 پشتیبانی می‌کنند.

مطمئنا سیستم عامل فایرفاکس رقیبی کوچکی برای سامسونگ خواهد بود زیرا برای گوشی‌های سطح پایین طراحی شده اما مطمئنا این برنامه برای شرکت کره‌ای سامسونگ نیز جالب توجه خواهد بود زیرا مایل است سیستم عامل تیزن روی گوشی‌های سطح پایین نیز به خوبی کار کند.

سامسونگ معتقد است این دو سیستم عامل با تلفیق با یکدیگر می‌توانند توسعه یافته و به حدی برسند که با IOS اپل و اندروید گوگل رقابت کنند.

در سال ۲۰۰۵ نوکیا حاکم بلامنازع بازار تلفن همراه در جهان بود و هیچ تحلیل‌گری پایانی را برای این حکمرانی متصور نبود. امروز نوکیا ورشکست و به مایکروسافت واگذار شده است.


اکنون این قضیه در مورد گوگل و اپل نیز مطرح است و تصور اینکه این دو شرکت با کوچک‌ترین لطمه‌ای مواجه شوند، دشوار است.

اما رونالد کلینگبیل، استاد دانشکده اقتصاد وارویک و تحلیلگر حوزه فن آوری می‌گوید: ایمنی هیچ کدام از این دو کمپانی تضمین شده نیست.

به گفته وی سیستم عامل‌ موبایلی جدیدی موسوم به "کلاود" در حال ساخت است که مزیت‌هایی نظیر کار روی گوشی‌های ارزان قیمت را به همراه دارد. وقتی نرم افزاری روی سیستم عامل کلاود کار می‌کند گوشی برای اجرای برنامه به پردازنده سریع یا حافظه زیاد(عواملی که باعث افزایش قیمت می‌شوند) احتیاج نخواهد داشت.

سیستم‌های عامل جدید نظیر سامسونگ تیزن، سیستم عامل فایرفاکس، گوشی هوشمند "ابونتو اج" که با سیستم عامل لینوکس کار می‌کند و سیستم عامل "سیل‌فیش" شرکت "جولا" که توسط کارکنان سابق نوکیا طراحی شده از جمله مواردی هستند که هر یک ممکن است جای اندروید گوگل و آی اُ اس اپل را بگیرند.

کلینگبیل افزود: تمام این محصولات اگر رویکردی را در پیش بگیرند که با نرم افزارها سازگار باشند، همگی می‌توانند موفق باشند. هر یک از آنها اهداف متفاوتی را دنبال می‌کنند و روی هم می‌توانند سهم قابل توجهی از بازار را تصاحب کنند.

وی گفت: به زودی اسمارت فون‌ها به گوشی‌های گنگی تبدیل خواهند شد که دسترسی به سیستم عامل هوشمند کلاود را ممکن می‌سازند. نرم افزارها صرفا راه ارتباطی به برنامه‌های اجرا شده روی کلاود هستند و به هیچ پردازنده قوی احتیاج ندارند. اگر این به ابزار استاندارد دسترسی به نرم افزارها در گوشی‌ها تبدیل شود، روی تمام بخشهای بازار کنونی اسمارت فونها تاثیر خواهد گذاشت.

وی گفت: این تحول هنوز در مراحل اولیه خود است و موفقیت آن تضمین نشده است اما به سرعت می‌تواند رشد کند. اگر فقط یک شرکت بزرگ از یکی از این سیستم‌های عامل جدید استفاده کند، کل بازار را متحول خواهد کرد.

پست های تصادفی

ویندوز جدید در جیب
ویندوز جدید در جیب
گاهی اوقات کاربران نیازمند یک نسخه ویندوز قابل حمل هستند. این فرایند در ویندوز جدید شرکت مایکروسا...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو