جهانگرد: الزامی به استفاده از سیستم عامل یا ایمیل بومی وجود ندارد

Images
Images
Images
Images

جهانگرد: الزامی به استفاده از سیستم عامل یا ایمیل بومی وجود ندارد

  • عمومی
  • 2,271 بازدید

ما از این سیستم‌ها حمایت می‌کنیم تا برروی آنها اپلیکیشن‌های لازم نوشته شود تا این شبکه‌ها مورد استقبال بیشتر و استفاده گسترده‌تر قرار بگیرند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: توسعه کل شبکه‌های دسترسی در حال حاضر در دستور کار قرار دارد و براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ظرف دو سال آینده در زمینه شبکه‌ ملی اطلاعات نیز بخش مهمی از عقب‌ماندگی‌ها جبران خواهد شد. 

 نصرالله جهانگرداظهار کرد: در حال حاضر برای تقویت بازار داخل طرح‌های مختلفی اجرایی شده است و از جمله چندین موتور جست‌وجو و سیستم عامل و ایمیل بومی طراحی شده‌ است که ما برای توسعه آنها برنامه‌هایی در دست داریم.


وی ادامه داد: اکنون چهار سیستم عامل بومی در کشور تجربه شده که لازم است بر روی اینها کار بیشتری صورت بگیرد تا با انجام کار اجرایی واقعی قابلیت‌های آنها نشان داده شود. به همین منظور ما هم از این سیستم‌ها حمایت می‌کنیم تا برروی آنها اپلیکیشن‌های لازم نوشته شود تا این شبکه‌ها مورد استقبال بیشتر و استفاده گسترده‌تر قرار بگیرند.

جهانگرد در عین حال عنوان کرد: البته با این وجود جذب کاربر توسط این شبکه‌ها موضوعی دیگری است که بستگی به توان رقابتی این شرکت‌ها دارد. 

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود در ارتباط با سیستم عامل بومی زمین اظهار کرد: در حال حاضر دو یا سه سیستم عامل در کشور تقریبا یکپارچه‌ شده‌اند که آخرین آنها زمین است که در حال حاضر چند دانشگاه آن را مورد استفاده قرار داده‌اند. 

معاون وزیر ارتباطات در ادامه درباره ایمیل‌های بومی هم اظهار کرد: اکنون چند ایمیل سرور راه افتاده که هر یک از آنها بار ترافیکی خاص خود را دارند. در این میان ما هم افراد را ترغیب می‌کنیم اما هیچ الزام و اجباری برای هیچ گروهی وجود ندارد، در واقع ما تنها به ظرفیت‌های آنها کمک می‌کنیم تا مردم جذب شوند، اما جذب کاربران بستگی به توان رقابت این شرکت‌ها دارد.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو