پیش بینی تسلط تبلت‌ها در سال 2014/تبلت‌هایی که درصدر باقی می مانند

Images
Images
Images
Images

پیش بینی تسلط تبلت‌ها در سال 2014/تبلت‌هایی که درصدر باقی می مانند

  • عمومی
  • 2,541 بازدید

جای خالی رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌ها را در بازار، تبلت‌ها گرفته‌اند.یک شرکت تحقیقاتی پیش بینی کرده است که تبلت‌ها ۵۰ درصد از بازار رایانه ها را در سال آینده میلادی در اختیار خواهند داشت.

 شرکت تحقیقات کانالیست در جدیدترین گزارش خود آورده است که فروش تبلتها از سایر انواع رایانه های شخصی از جمله رایانه های شخصی روی میزی و لپ تاپها پیشی خواهد گرفت.

این شرکت تحقیقاتی گفته است فروش تبلتها در سال ۲۰۱۴ به ۲۸۵ میلیون دستگاه می رسد و این رقم در سال ۲۰۱۷ به ۳۹۶ میلیون دستگاه رشد خواهد کرد.

در سه ماهه سوم سال جاری میلادی تبلتها ۴۰ درصد فروش رایانه های شخصی را تشکیل می دادند و نیم میلیون دستگاه کمتر از نت بوکها فروش داشتند. 
به رغم کاهش فروش رایانه های شخصی و لپ تاپ ها در سراسر دنیا، بازار رایانه های شخصی در این سه ماه سال رشد ۱۸ درصدی داشته و رشد خود را وامدار فروش تبلتها بود.
 

شرکت تحقیقات کانالیست بر این باور است که سیستم عامل اندروید عامل اصلی رشد فروش تبلتها است و در طول سال آینده تبلتهای اندرویدی ۶۵ درصد بازار را در اختیار خواهند گرفت و سامسونگ این گروه را رهبری خواهد کرد. 

همانطور که این شرکت فناوری کره جنوبی در بخش تلفن هوشمند نیز با داشتن سهم ۲۷ درصدی از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ در این زمینه پیشرو است. اپل نیز مهمترین رقیب اندروید باقی خواهند ماند.

تیم کولینگ تحلیلگر ارشد این شرکت گفت: سقوط اپل در سهم بازار رایانه ها غیرقابل اجتناب است. سامسونگ در سه ماهه کنونی به آرامی بازار اروپا، خاورمیانه و آفریقا را در دست گرفته و پیش بینی می شود که اپل در آینده جایگاه خود را در بازارهای بیشتری به رقبا خواهد باخت. این درحالی است که اپل یکی از معدود شرکتهایی است که از رونق بازار تبلتها سود می برد.

شرکت تحقیقات کانالیست اظهار می دارد که سامسونگ و اپل همچنان در صدر جدول باقی می مانند اما شاید چالشهایی در این راه ایجاد شود. 
اشاره این شرکت به چالشها احتمال ظهور تولید کنندگان کوچک در بازار درحال رشد و همچنین ایفای نقش دیگر شرکت های بین المللی چون ایسر، ایسوس، لنوو و اچ پی است.

تبلتهای مناسب و ارزان قیمت همچنان بسیاری از مشتریان را به خرید ترغیب می کند و در این شرایط حتی فروشگاه های بزرگ و خرده فروش هایی چون تسکو و آرگوس تبلت ارزان قیمت خود را وارد بازار کرده اند.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو