شرکت‏‌های تجاری داده‏‌های خود را از پایگاه‌‏های پردازش ابری آمریکا خارج می‌‏کنند

Images
Images
Images
Images

شرکت‏‌های تجاری داده‏‌های خود را از پایگاه‌‏های پردازش ابری آمریکا خارج می‌‏کنند

  • عمومی
  • 2,775 بازدید

 نگرانی‏‌ها از دامنه شنود و نظارت آژانس امنیت ملی آمریکا باعث شده است بسیاری از کسب و کارهای تجاری به فکر انتقال داده‏‌ها و اطلاعات خود از پایگاه‏‌های پردازش ابری مستقر در این کشور بیفتند. 

 افزایش نگرانی‏‌ها درباره برنامه نظارتی آژانس امنیت ملی آمریکا باعث شده است برخی از شرکت‏‌های کانادایی و بریتانیایی به فکر خروج از پایگاه‌‏های پردازش ابری مستقر در این کشور بیفتند. شرکت کانادایی PEER ۱ Hosting ادعا کرده است یک چهارم از کسب و کارهای تجاری کانادایی و بریتانیایی هم‌‏اکنون به خاطر ترس از برنامه‌‏های نظارتی آژانس امنیت ملی آمریکا در حال خارج کردن داده‏‌های خود از پایگاه‏‌های پردازش ابری آمریکا هستند. 

این شرکت با انجام مطالعه‌‏ای بر روی ۳۳ کسب و کار کوچک که تعداد کارکنان آن‌ها از ۲۵۰ نفر کمتر است و همگی بریتانیایی یا کانادایی هستند، به این یافته‏‌ها رسیده است. یافته‏‌های این مطالعه نشان می‌‏دهد ۳۳ درصد از شرکت‏‌های کانادایی هم‌‏اکنون در حال خروج اطلاعات و داده‏‌های خود از پایگاه‌‏های داده مستقر در آمریکا هستند. 


یافته‏‌های این مطالعه نشان می‌‏دهد علیرغم افزایش نگرانی‏‌ها از برنامه‌‏های نظارتی آمریکا، همچنان بسیاری از شرکت‏‌ها علاقه‌‏مند هستند داده‏‌های خود را در پایگاه‌‏های مستقر در این کشور ذخیره کنند. ۵۱ درصد از شرکت‌‏کنندگان در این مطالعه نسبت به ذخیره داده‏‌های خود در آمریکا اظهار علاقه کرده‏‌اند. 


بنیاد نوآوری‏‌ها و فناوری‏‌های اطلاعاتی (ITIF) نیز چندی پیش برآورد کرده بود که شرکت‏‌های آمریکایی عرضه‌‏کننده خدمات پردازش ابری آمریکا تا سال ۲۰۱۶ حدود ۳۵ میلیارد دلار از درآمد خود را به رقبای خارجی‏شان می‌‏بازند که این رقم معادل ۲۰ درصد از کل بازار خارجی این خدمات است. این بنیاد بر مبنای یک نظرسنجی آنلاین که در میان ۴۵۶ نفر انجام داده بود، دست به این پیش‌‏بینی زده بود. از میان ۲۳۴ نفر از آمریکا و ۲۲۲ نفر نیز در خارج از آمریکا بوده‌‏اند.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو