گوگل نسخه جدید لینوکس را روی سیستم ابری خود ارائه کرد

Images
Images
Images
Images

گوگل نسخه جدید لینوکس را روی سیستم ابری خود ارائه کرد

  • عمومی
  • 2,360 بازدید

هواداران نسخه جدید سیستم‌عامل لینوکس موسوم به CoreOS می‌توانند ویرایش سبک و خلاصه‌شده این محصول را روی سرویس پردازش ابری گوگل در اختیار بگیرند.


و به نقل از  theregister این مسئله به آن معنی خواهد بود که شرکت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزار هم‌اکنون سیستم‌عامل لینوکس را تنها با ۱۶۸ مگابایت رم در اختیار می‌گیرند،‌ تمام ابزارها و محتویات آن‌ها را مبتنی بر این سیستم‌عامل اجرا می‌کنند و گروه بزرگی از رایانه‌ها را به‌صورت یکجا مبتنی بر این سیستم‌عامل و به‌واسطه سرویس پردازش ابری گوگل راه‌اندازی می‌کنند.


"براندن فیلیپس"(Brandon Philips) مدیر فناوری CoreOS در وبلاگ رسمی خود نوشت: «طی چند روز آینده سیستم‌عامل CoreOS به صورت پیش‌فرض روی پنل کنترلی GCE ارائه می‌شود تا شما سیستم خوشه‌ای CoreOS را به‌راحتی مبتنی بر مرورگر اینترنتی روی GCE اجرا کنید».

او در ادامه مطلب خود توضیح داد: «CoreOS یک میزبان ایده‌ال برای سیستم‌های توزیع‌شده محسوب می‌شود و Google Compute Engine نیز یک بستر مناسب برای این سیستم‌عامل متن‌باز است».

لازم به ذکر است که سیستم‌عامل CoreOS مبتنی بر سه فناوری اصلی ساخته‌شده است. فناوری اول بانام etcd یک مرکز ارزشی توزیع‌شده محسوب می‌شود که به دستگاه‌های خوشه‌ای مبتنی بر CoreOS کمک می‌کند به صورت یکپارچه در کنار همدیگر قرار بگیرند.

فناوری دوم موسوم به Docker که برای یکپارچه‌سازی ابزارها و اجرای آن‌ها در شرایط شناسایی خودکار شبکه بکار می‌رود و فناوری سوم با نام systemd به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار کمک می‌کند سیستم‌های گسترده مبتنی بر CoreOS را به عنوان یک سیستم جامع و یکپارچه مورداستفاده قرار دهند.

پست های تصادفی

SSL  چیست ؟
SSL چیست ؟
بيشتر اطلاعاتي كه روي اينترنت رد و بدل ميشوند به صورت Clear Text مبادله مي شوند و به همين خاطر اط...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو