روش عجیب گوگل برای محافظت از عابرین پیاده در مقابل خودران‌ها

Images
Images
Images
Images

روش عجیب گوگل برای محافظت از عابرین پیاده در مقابل خودران‌ها

  • عمومی
  • 2,244 بازدید

خودروهای خودران بسیار هوشمندانه کار می‎کنند، اما احتمال تصادف آنها با عابرین پیاده امری اجتناب‌ناپذیر است. حالا گوگل برای جلوگیری از آسیب‎های جدی ناشی از تصادف با این اتومبیل‎ها یک روش ساده اما عجيب و غریب را ثبت اختراع کرده است: یک پوشش چسب‎دار که مثل برچسب‎های دفع حشرات به افراد می‎چسبد.

گوگل در سن خوزه مرکوری نیوز تاکید کرد که هنوز ضمانتی وجود ندارد که از چنین سیستمی‎ در عمل استفاده شود، اما چنین روشی یک کار عجيب و غریب است که این شرکت اقدام به انجام آن کرده است. در سند ثبت این اختراع روش کار به یک پوشش پوست تخم مرغی شکل تشبیه شده است که در زمان رانندگی عادی از این لایه چسب مانند محافظت می‎کند. تنها یک نیروی برخورد کوچک لازم است تا این پوشش شکسته شود و در یک آن از برخورد با عابر پیاده جلوگیری شود.

 

 

چنین سیستمی‎ با یک ضربه اولیه بسیار کم همراه است، اما از همه مهم‎تر این است که از پرتاب شدن عابر پیاده بر اثر برخورد با خودرو جلوگیری می‎کند. احتمال بعدی برخورد با آسفالت یا اجسام دیگر مثل یک اتومبیل است که اگرچه به میزان برخورد مستقیم آسیب‌رسان نیست اما می‎تواند باز هم به میزان زیادی خطرناک باشد. گوگل می‎گوید این لایه چسبناک را می‎توان به کاپوت، سپر جلو و پنل‎های کناری اتومبیل متصل کرد تا اطمینان حاصل شود که عابر پیاده از تمام زوایا شناسایی می‎شود. شاید به نظر غیر قابل باور باشد، اما گوگل همین حالا هم این شیوه مفهومی‎ را روی بعضی از خودروهای خودران خود آزمايش کرده است.

 

پست های تصادفی

ITIL چیست؟
ITIL چیست؟
ITIL یک چارچوب راهنما برای مدیران فناوری اطلاعات (IT) می باشد تا بتوانند زیرساختهای فناوری اطلاعا...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو