کنترل گوشی‌ هوشمند با اشاره چشم!

Images
Images
Images
Images

کنترل گوشی‌ هوشمند با اشاره چشم!

  • عمومی
  • 2,135 بازدید

به نقل از MIT Technology Review ، با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان تنها با حرکت چشم به انجام بازی پرداخت، برنامه‌های مختلف را باز و بسته کرد و کارهای مختلف دیگر را انجام داد.
این تیم که از موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، دانشگاه جورجیا و موسسه انفورماتیک ماکس پلانک آلمان هستند قادر به توسعه نرم‌افزاری شدند که حرکات چشم افراد را در فاصله حدود یک سانتی‌متر بر روی تلفن همراه و ۱.۷ سانتی متر بر روی تبلت شناسایی می‌کند.
به گفته محققان این پژوهش، آنها در حال ارتقا بیشتر این نرم‌افزار با داده‌های جدید هستند.
برای رسیدن به این مهم، محققان یک برنامه به نام GazeCapture را توسعه دادند که داده‌های مختلفی را در مورد نحوه نگاه کردن افراد به گوشی‌های خود را در خارج از محدوده آزمایشگاهی و در محیط های مختلف جمع‌آوری می‌کند.
نگاه کاربران با دوربین جلو گوشی ثبت شده و به شکل یک نقطه ضربان‌دار بر روی صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند نشان داده می‌شود.
اطلاعات به دست آمده از طریق GazeCapture سپس بر روی نرم‌افزاری به نام iTracker قرار گرفته که بر روی گوشیهای آیفون قابل اجرا است. دوربین گوشی عواملی مانند موقعیت و جهت سر و چشم‌ها را در نظر گرفته تا نقطه تمرکز کابر را بر روی گوشی هوشمد تشخیص دهد.
حدود ۱۵۰۰نفر تاکنون در حال استفاده از برنامه GazeCapture هستند.
به گفته محققان از این نرم‌افزار می‌توان در تشخیص های پزشکی، به ویژه برای تشخیص مشکلاتی از جمله اسکیزوفرنی و تکان‌های مغزی استفاده کرد.
نتایج این مطالعه که اخیرا در کنفرانس IEEE در سیاتل واشنگتن ارائه شده است.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو