گوگل قابلیت جدید و پرکاربردی به کروم اضافه کرد!

Images
Images
Images
Images

گوگل قابلیت جدید و پرکاربردی به کروم اضافه کرد!

  • عمومی
  • 2,260 بازدید

 

اخیرا گوگل اعلام کرده است که یکی از بزرگترین مشکلات اپلیکیشن گوگل کروم راه که موجب بروز نارضایتی برای کاربران این مرورگر روی دستگاه های اندرویدی بوده، بر طرف کرده  است و قابلیت جدیدی به آن افزوده است.

نسخه بتا گوگل کروم ۵۴ برای دستگاه های اندرویدی در اختیار کاربران این مرورگر قرار داده شده است. گفته می شود امکانات و قابلیت های بسیار مفید و کاربردی در نسخه جدید کروم بتا ۵۴ تعبیه شده است.

 یکی از این قابلیت ها نمایش تصاویر ویدیویی در پس زمینه می باشد. در واقع وقتی کاربری در حال دیدن ویدیو با استفاده از اپلیکیشن کروم باشد و در همان حال یک اپلیکیشن دیگر را باز کند، ویدیو در پس زمینه و همزمان در حالیکه اپلیکیشن دیگر باز است و کاربر در حال کار با آن استف نمایش داده می شود. در نسخه های قبلی کروم چنین امکانی وجود نداشت و به محض اینکه کاربر هنگام مشاهده ویدیو، اپلیکیشن دیگری را باز می کرد، نمایش ویدیو به صورت خودکار متوقف می شد. این توقف برای بسیاری از کاربرانی که به اینترنت پر سرعت و قوی دسترسی نداشتند بسیار آزار دهنده و خسته کننده بود زیرا کاربر در صورت توقف ویدیو و بسته شدن کروم مجبور بود تا دوباره از اول منتظر بماند تا ویدیو بارگذاری شود و آن را مشاهده کند.

خوشبختانه گوگل برای کمک به این دسته از کاربران نسخه جدید کروم را در اختیار آن ها قرار داده است و به کاربر این امکان را داده است که همزمان با مشاهده ویدیو، اپلیکیشن دیگر را باز کند و نه تنها با آن اپلیکیشن کار کند بلکه ویدیو را نیز مشاهده کند. و این یعنی یک قدم بسیار بزرگ برای کمک به افرادی که با مشکل سرعت اینترنت و مشکلاتی از این قبیل مواجه هستند.

هنگامی که کاربر در حال دیدن ویدیو اپلیکیشن دیگری را باز کند و بخواهد با آن کار کند، با نوتیفیکیشنی مواجه می شود که از او در خصوص ادامه مشاهده ویدیو، توقف آن و یا بستن ویدیو سوال می پرسد و کاربر می تواند با انتخاب گزینه مناسب، به کار خود ادامه دهد. در واقع هدف گوگل ایجاد کنترل و دسترسی آسان کاربر بر روی محتوایی است که مشاهده می کند. البته هنوز مشخص نیست که در نسخه نهایی که منتشر خواهد شد آیا این قابلیت برای ویدیوهای یوتیوب نیز فعال باشد و یا نه.

البته در صورتی که کاربری بخواهد نسخه بتا این مرورگر را نصب کند و با آن کار کند ممکن است با باگ ها و خطاهایی مواجه شود.

 

منبع: کلیک

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو