پلی‌استور گوگل بیش از ۴۰۰ اپلیکیشن مخرب دارد!

Images
Images
Images
Images

پلی‌استور گوگل بیش از ۴۰۰ اپلیکیشن مخرب دارد!

  • عمومی
  • 2,315 بازدید

با اینکه پلی‌استور گوگل عملکرد بهتری به نسبت گذشته در برابر نرم‌افزار‌های مخرب داشته است، اما هنوز اپ‌های مخرب مختلفی در این استور حضور دارند. بر طبق گفته مسئول امنیت سایبری، بیش از ۴۰۰ برنامه مخرب در این استور وجود دارد. بهتر است بدانید کارشناسان گوگل در این حوزه به دنبال بدافزار‌های مشخص و واضح هستند.

این بدافزار‌ها توسط این کمپانی با نام DressCode شناخته می‌شوند. این دسته از بدافزارها در واقع برنامه‌هایی هستند که ظاهرشان کاملا معمولی و بدون هیچ مشکلی بوده که بعد از نصب شدن به راحتی قادرند به جاسوسی و یا سرقت اطلاعات‌ موجود در تلفن‌ همراه‌تان بپردازند.

همچنین Grand Theft Auto V mod for Minecraft توسط تیم امنیتی سایبری به عنوان یکی از این بدافزار‌ها اعلام شد. این برنامه که در واقع نسخه مود شده بازی معروف GTA است، با بیش از ۵۰۰ هزار دانلود در مارکت گوگل موجود است. هنگامی که برای اولین بار این اپ را نصب می‌کنید، از شما دسترسی به اینترنت درخواست می‌شود که پس از آن با اتصال به سرور‌های اپ، مشکلات مختلفی برای گوشی شما به‌وجود خواهد آمد.

اوایل امسال هم یک مسئول سایبری دیگر، از ۳۵۰ اپلیکیشن مخرب بر روی پلی‌استور خبر داد. اگرچه کمپانی گوگل تمامی سعی و تلاشش را برای محافظت کاربران در برابر این بدافزار‌ها انجام می‌دهد، اما باز هکر‌ها راه‌های مختلف و جدیدتری را برای ساخت این سری بدافزار‌ها پیدا خواهند کرد. بنابراین همیشه هنگام دانلود نرم‌افزار‌هایی که سازندگان معروفی ندارند، دقت لازم را به کار ببرید و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک از آنتی‌ویروس‌های اندرویدی استفاده کنید.

 

منبع: آی تی رسان

پست های تصادفی

فروش وِیژه دامین PRO.
فروش وِیژه دامین PRO.
سامانه گستر آکو برای مدتی محدود اقدام به فروش دامین با پسوند PRO.  نموده است.برای اطلاعات از...
خلاقیت در کسب‌ و‌ کار
خلاقیت در کسب‌ و‌ کار
مهارت‌های تفکر خلاق برای موفقیت حیاتی است. یک مدیر معمولی 50 درصد یا مقدار بیشتری از زمان خو...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو