دومین شرکت بزرگ موبایلی جهان وارد ایران می‌شود!

Images
Images
Images
Images

دومین شرکت بزرگ موبایلی جهان وارد ایران می‌شود!

  • وِیژه
  • 2,470 بازدید

 

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا به نقل از بی بی سی، این شرکت انگلیسی با شرکت داده‌گستر عصر نوین (های‌وب) به توافق رسیده و قرار است که برای ارتقای فنی خدمات شرکت های‌وب با آن همکاری کند.

 

دیگو ماسیدا مدیر بازیابی ودافون امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد:

"مشتریان شرکت ودافون از کیفیت بالای خدمات این شرکت در ایران بهره‌مند خواهند شد و های‌وب هم به تخصص جهانی ودافون دسترسی پیدا خواهد کرد."

 

ودافون در بازاریابی، توزیع و فروش به شرکت های‌وب کمک خواهد کرد و برای توسعه "اینترنت اشیاء" و اینترنت در خودروها و جاهای دیگر یاری خواهد رساند.

شرکت داده‌گستر عصر نوین یکی از یازده شرکتی است که حق انحصاری ارائه خدمات انتقال داده (PAP) را در ایران دارد. این شرکت در سال ۱۳۸۲ به عنوان یکی از شرکت‌های وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاسیس شد و در سال ۱۳۸۸ مالکیت آن به بخش خصوصی واگذار شد و خود را با نام تجاری "های‌وب" معرفی کرد.

های وب دارای مجوز ارئه خدمات اینترنتی موبایل در سراسر کشور است و قراردادی با دولت برای ارائه انحصاری اینترنت پرسرعت به ۲۵ هزار روستای کشور را به مدت یک دهه دارد. این شرکت همچنین در صدد توسعه خدمات موبایل و دیگر خدمات خود در شهرها و به خصوص برای نهادهای تجاری کشور است.

ده روز پیش نیویورک تایمز هم خبر داد که خدمات موبایل شرکت آمریکایی AT&T در ایران برقرار شده و مشتریان این شرکت در ایران از ارتباط تلفنی و همچنین اینترنت بهره‌مند شده‌اند. شرکت AT&T این خدمات را با همکاری شرکت رایتل ارائه می‌دهد.

کنفدراسیون صنایع انگلیس هم از این توافق استقبال کرد و گفت که پس از رأی مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، این کشور بیش از پیش به برقراری روابط تجاری با دیگر کشورهای دنیا نیازمند است.

 

یکی از سخنگویان این کنفدراسیون به رویترز گفت:

"ظهور بازارهای تازه در ایران توجه صاحبان تجارت و صنعت را به خود جلب کرده است و ایران هم مثل دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس یک طبقه متوسط رو به رشد و پروژه‌هایی در بخش انرژی، زیرساخت و آموزش دارد که نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی هستند."

 

پس از توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها علیه ایران بسیاری از شرکت‌های اروپایی به دنبال دسترسی و سرمایه‌گذاری در دومین اقتصاد بزرگ منطقه هستند.

تقریبا دو ماه پیش اعلام شد که شرکت فرانسوی اورنج، هم با شرکت ارتباطات سیار، بزرگترین شرکت خدمات موبایل در ایران، در حال مذاکره است.

 

منبع: سیتنا

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو