مایکروسافت رسما لینوکسی شد !!!

Images
Images
Images
Images

مایکروسافت رسما لینوکسی شد !!!

  • وِیژه
  • 2,269 بازدید

این شاید یکی از اخبار بسیار جذاب این روزهای دنیا باشد ، اکثرا مایکروسافتی ها و لینوکسی ها به داشتن مشکلات عدیده و کل کل های زیاد مشهور هستند و حالا شرکت مایکروسافت رسما حامی و عضو درجه بالا -Platinum - بنیاد لینوکس یا Linux Foundation می شود !!! 

 مایکروسافت دیروز اعلام کرد که رسما به عضویت رده بالای بنیاد لینوکس یا Linux Foundation در آمده است. این برای لینوکسی ها و مایکروسافتی ها شروع یک دنیای جدید را نوید می دهد.

 

جیم زملین (Jim Zemlin) مدیر اجرایی بنیاد لینوکس، در این خصوص اعلام کرده است:

"با توجه به تاریخچه ای که از مایکروسافت وجود دارد باید به این نتیجه رسید که با این حرکت جالب ما شاهد یک مایکروسافت جدید هستیم."

 

وی تغییر رویه مایکروسافت را بسیار قابل احترام می داند و مدیریت جدید شرکت مایکروسافت را که بر عهده ساتیا نادلا است را بسیار متفاوت تر از مدیریت های قبلی این شرکت می داند. 

 

مایکروسافت امروزی دیگر فقط محصولات Closed Source و بسته ارائه نمی دهد و در حال تبدیل شدن به یک مجموعه Open Source است. تنها در چند سال اخیر مدیریت این شرکت توسط ساتیا نادلا تغییرات واقعا زیادی در حوزه Open Source به محصولات مایکروسافت اضافه شده است:

  • اضافه کردن هسته لینوکس Ubuntu در ویندوز 10
  • وارد کردن MSSQL سرور در لینوکس
  • ایجاد کردن قسمت های Open Source برای محصولات دات نت
  • همکاری با شرکت RedHat برای ایجاد و گسترش محیط Cloud
  • همکاری متقابل با شرکت SUSE

 

از جمله مواردی است که تغییر روند این شرکت را بصورت گام به گام نشان می دهد. Zemlin اشاره کرد که مایکروسافت به محض شروع همکاری رده بالای خود در بنیاد لینوکس حمایت خود برای مدیریت و گسترش پروژه های Node.js ، OpenDayLight ، Open Container ، Open API و R Consortium را اعلام کرده است. 

فارق از همه این اتفاقات که باعث سورپرایز شدن همه کارشناسان فناوری اطلاعات این حوزه های تخصصی شده است، کل کل های معمول بین لینوکسی ها و مایکروسافتی ها هم از امروز متفاوت تر خواهد بود.

 

Zemlim اشاره کرد:

"این تنش ها قطعا همچنان وجود خواهد داشت اما با توجه به به وجود آمدن این تفاهم قطعا بسیار بسیار کمتر خواهد بود."

 

Zemlin همچنین اشاره کرد:

"حاشیه های زیادی در زمان پیوستن مایکروسافت با بنیاد لینوکس به وجود خواهد آمد اما به نظر مایکروسافت هم دوست دارد که هر چه بیشتر در این حوزه ورود کند هر چند هنوز راه بسیار طولانی در پیوستن و تبدیل شدن به یک Open Source واقعی در پیش دارد."

 

جالب است بدانید که سایر اعضای Platinum بنیاد لینوکس که در حدود پانصد هزار دلار بصورت مرتب به این بنیاد کمک می کنند شامل سیسکو ، فوجیتسو ، HPE ، هووائی ، IBM ، اینتل ، NEC ، اوراکل ، سامسونگ و ... هستند. اعضای طلایی این بنیاد گوگل و فیسبوک هستند که بسیار بیشتر از چیزی که انتظار می رود به این بنیاد کمک می کنند. باید منتظر ماند و دید چه می شود اما نظرات در این خصوص آزاد است ... منتظر نظرات شما در این خصوص در ادامه هستیم. ITPRO باشید.

 

منبع: خبرگذاری وب سایت ITPRO

 

 

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو