از Wi-Fi مجانی استفاده کنیم یا نه؟!

Images
Images
Images
Images

از Wi-Fi مجانی استفاده کنیم یا نه؟!

  • مقالات
  • 2,261 بازدید

به گزارش روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، محققان امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی در تحقیقاتی گسترده به بررسی میزان خطرات استفاده از Wi-Fi مجانی در امکان عمومی پرداخته است. در این تحقیق عنوان شده است در هر ارتباط اینترنتی تمام آنچه ارسال و یا دریافت می شود، کد گذاری می شوند، اما باز هم خیلی فایده ندارد و Wi-Fi های عمومی و البته مجانی، امن نیستند.
Wi-Fi بگوییم یا جاسوس
شبکه Wi-Fi مجانی یعنی باز بودن برای کل کاربران و این دقیقا به این معنی است که کاربران متصل به شبکه می توانند ارتباطات یکدیگر را کنترل کنند.
شاید این سوال برای شما پیش بیاید که پس در خانه خودمان هم که چند نفر به طور همزمان از شبکه Wi-Fi استفاده می کنند، هم امنیت نداریم؟ در پاسخ باید به این نکته اشاره کنیم زمانی که شما و اعضای خانواده تان در حال استفاده از Wi-Fi مشترک خود هستید به دلیل امکان رمزگذاری داده ها کسی از اعضای خانواده تان نمی تواند متوجه رفت و آمد شما در فضا مجازی شود اما در اماکن عمومی که اینترنت به صورت مجانی در اختیار شما قرار داده شده است، شما هیچ کلمه عبوری برای اتصال به مودم وارد نمی کنید و این دقیقا یعنی اینکه هیچ رمزگذاری وجود ندارد و سایر کاربران متصل کنجکاو نیز می توانند بفهمند شما به چه وب سایت هایی سر زده اید.
راه حل
اگر به هر حال مجبور هستید برای انجام یک کار فوری و ضروری به اینترنت متصل شوید و قصد دارید از Wi-Fi اماکن عمومی استفاده کنید، محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی به شما توصیه می کنند از پروتکل HTTPS کمک بگیرید تا نتوانند رد شما را در دنیای مجازی بزنند.
در این مسیر اما همیشه مراقب حفره ها و آسیب پذیری های امنیتی و البته هکرهای همیشه در صحنه هم باشید.
آنهابه راحتی می توانند در زمان جستجوی شما برای اتصال به Wi-Fi قبل از شما به دستگاه متصل شده و بین شما و مودم و در بین مسیر، اطلاعات مهم و حساس را مثل رمزهای بانکی بربایند و قبل از آنکه به خودتان بجنبید، حساب شما را خالی کنند.
از این رو محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی به کلیه کاربران توصیه می کند، اگر نگران امنیت اطلاعات خود هستید از شبکه Wi-Fi کاملا امن برای اتصال به اینترنت استفاده کنید. نصب یک آنتی ویروس خوب و مطمئن و البته همیشه بروز را هم فراموش نکنید.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو