10 چیزی که زندگی شما را برای همیشه عوض می‌کنند

Images
Images
Images
Images

10 چیزی که زندگی شما را برای همیشه عوض می‌کنند

  • مقالات
  • 2,176 بازدید
 
تغییر برای برخی‌ها بسیار دشوار و چالش‌برانگیز است. اما باید گفت که گاهی اوقات تغییر در زندگی بسیار لذت‌بخش‌تر از گریختن از آن است. در این میان برخی تغییرات هستند که زندگی ما را برای همیشه عوض می‌کنند. پس بهتر است آن‌ها را با آغوش باز بپذیریم پیش از آن که مجبور به این کار شویم.
 

 

" تغییر، قانون زندگی است. و آن‌هایی که تنها به گذشته یا حال نظر دارند، به یقین آینده را از دست می‌دهند"

تغییر عضو ثابت زندگی ما است. نمی‌توانیم از آن فرار کنیم و هر چه بیشتر با آن مخالفت کنیم، زندگی را برای خود دشوارتر و سخت‌تر می‌کنیم. تغییر ما را احاطه کرده است و تنها چیزی است که پرشورترین و هیجان‌ترین اثر را در زندگی ما دارد. تغییر این توانایی را دارد که در لحظاتی از زندگی، خودش را به شما برساند. هیچ گریزی از آن نیست، چون شما را می‌یابد، به چالش می‌کشد و مجبور می‌کند در مورد نحوه زندگی خود تجدیدنظر کنید. تغییر می‌تواند به عنوان پیامد یک بحران یا به صورت اتفاقی وارد زندگی ما شود. در هر موقعیتی که باشیم، باید انتخاب کنیم- تغییر را بپذیریم یا خیر؟ بهتر است همیشه تغییر را در زندگی خود بپذیریم، پیش از آن که مجبور به قبول آن شویم.

به هرحال نمی‌توانیم از رویدادهای غیرمنتظره (بحران) در زندگی بگریزیم چراکه همین رویدادها هستند که خشنودی ما را در زندگی به چالش می‌کشند. هنگام تجربه کردن این رویدادهای چالش‌برانگیز، تنها چیزی که قادر به کنترل آن هستیم، واکنش ما نسبت به آنها است. این قدرت انتخاب ما است که به کمک ما می‌آید تا تغییرات مثبت را وارد زندگی خود کنیم. ما با قدرت انتخاب خود، این فرصت را داریم تا زندگی خود را به شکل بهتری تغییر دهیم. هر چه فرصت‌های بیشتری برای تغییر زندگی داشته باشیم،‌زندگی‌ ما پربارتر و شادتر خواهد بود. شما با این 10 کار می‌توانید زندگی خود را برای همیشه به شکل بهتری تغییر دهید:

1- معنی و مفهوم زندگی را بیابیم

سعی کنید چیزهای مهم زندگی خود و دلیل مهم بودن آن‌ها را مشخص کنید. این که در زندگی می‌خواهید به چه چیزی برسید؟ رویایتان چیست؟ چه چیزی شما را خوشحال می‌کند؟ این معنی زندگی است که به شما هدف می‌دهد و مسیر را به شما نشان می‌دهد. اگر نگاه معنی‌داری به زندگی نداشته باشید، عمرتان بی‌هدف، بی‌مسیر و بی‌مقصد می‌گذرد.

2- تابلویی از رویاهایمان بسازیم

وقتی کودک هستیم دائم در رویا و خیالبافی به سر می‌بریم. در رویاهایمان شغل آینده خود را مجسم می‌کنیم و در این کار مهارت داریم. در باور ما همه چیز امکان‌پذیر است. وقتی بزرگ می‌شویم توانایی رویاپردازی خود را از دست می‌دهیم. رویاهای خود را پنهان می‌کنیم و فکر می‌کنیم که رسیدن به این رویاهاغیر ممکن است. ساختن تابلوی رویاها، روش فوق‌العاده‌ای است تا رویاهای خود را دوباره باور کنیم. دیدن هر روزه رویاهایمان در تابلوی رویاها موجب می‌شود پای آن‌ها به زندگی ما باز شود، رویاهایمان رنگ واقعیت به خود بگیرند و باورمان شود که رسیدن به این رویاها دور از ذهن نیست.

3- اهداف خود را برای رسیدن به رویاهایتان تنظیم کنید

وقتی فهمیدید که چه چیزی در زندگی برای شما مهم است و چه تصوری از زندگی رویاییتان دارید، باید دست به کار شوید و اهداف بلند مدت، متوسط و کوتاه مدت برای خودتان در نظر بگیرید. کار کردن روی این اهداف موجب می‌شود به رویاهایتان دست پیدا کنید. یادتان باشد که ممکن است اهدافتان تغییر کند. همیشه در تنظیم و رسیدن به اهداف خود انعطاف‌پذیر باشید چراکه ممکن است شرایط در زندگی تغییر کند و اهداف شما هم باید تابع این تغییرات باشند. این‌ها قدم‌های کوچکی هستند که شما برای تحولاتی که قرار است درزندگی شما اتفاق بیفتند، برمی‌دارید.

 

 

4- پشیمانی را کنار بگذارید

پشیمانی فقط شما را از زندگی عقب می‌اندازد. پشیمانی رویدادی در گذشته است و اگر تمام وقت به گذشته فکر کنید حال و آینده خود را از دست می‌دهید. شما نمی‌توانید اتفاقات گذشته را تغییر دهید، پس بگذارید بگذرد. تنها چیزی که در حال حاضر قادر به کنترل آن هستید، انتخاب نحوه زندگی در حال و آینده است.

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که کوله باری از پشیمانی‌ها را در زندگی بردوش می‌کشید. برای رهایی از این پشیمانی‌ها روش " استفاده از بادکنک" را امتحان کنید. این روش بسیار ساده است، هر تعداد بادکنک که نیاز دارید باد کنید و روی هر کدام یکی از پشیمانی‌های خود را بنویسید و بادکنک را در آسمان رها نمایید. وقتی بادکنک‌ها به سمت آسمان پرواز می‌کنند، برای همیشه با آن پشیمانی‌ها خداحافظی کنید. یک تمرین ساده و قدرتمند که کارایی زیادی دارد و می‌تواند دید شما را به زندگی عوض کند.‌

5- کارهایی که به نظرتان ترسناک می‌رسند را انجام دهید

در کل منظور این است که از منطقه امن خود خارج شوید. سخنرانی در جمع می‌تواند یکی از ترسناکترین کارها برای هر شخص باشد. اولین سخنرانی هر فردی ممکن است ترسناک باشد، دست و پایش به لرزه می‌افتند و یا شاید عرق ‌کند. اما تکرار این کار و مواجه شدن با ترسمان به ما کمک می‌کند تا بر آن غلبه کنیم و در نهایت آن را دوست داشته باشیم. یک فهرست از کارهای ترسناکی که دوست دارید انجام دهید اما می‌ترسید، تهیه نمایید. با انجام یک برنامه‌ریزی به سراغ این کارها بروید. هرگز از انجام کارهایی که ترس و دلهره در شما ایجاد می‌کنند، کنار نکشید چون با این کار به نوعی رضایتمندی و آسودگی در زندگی می‌رسید.

6- یک زندگی متعادل را آغاز کنید

سلامت ما در طول زندگی در نوسان است. با بالا رفتن سن، وضعیت فیزیکی، روانی و روحی ما تغییر می‌کند. چیزی که قادر به کنترل آن هستیم این است که چگونه افکار و بدن خود را تغذیه کنیم. داشتن یک زندگی متعادل و سالم، انعطاف‌پذیری ما را در برابر تغییرات فیزیکی بدن ما بالا می‌برد. ورزش بهترین راهی است که می‌توانیم با آن نگرش مثبت و خوش‌بینانه خود را نسبت به زندگی حفظ کنیم. بی‌شک انتخاب یک سبک زندگی متعادل و سالم همراه با ورزش شما را به سوی یک زندگی شادتر و ثمربخش‌تر سوق خواهد داد.

7- با ترس‌هایتان روبرو شوید

نادیده گرفتن ترس‌ها و امیدواری برای از سر گذرندان آن‌ها، ساده‌ترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم. متاسفانه، همیشه به این راحتی نیست. اگر می‌خواهید زندگی خود را تغییر دهید، یاد بگیرید ترس‌هایتان را مدیریت کنید در این صورت ترس‌هایتان نمی‌توانند شما را کنترل کنند. ترس‌ها فقط افکاری در ذهن ما هستند که واقعیت ندارند اما با مرور زمان به این باور می‌رسیم که واقعیت دارند. با وجود همین ترس‌ها در زندگی است که نمی‌توانیم یک زندگی تمام و کمال داشته باشیم. اگر ترس‌هایمان بر ما چیره شوند، حس نارضایتی و ناخشنودی وجود ما را فرا خواهد گرفت. وقتی با ترس‌هایمان مواجه می‌شویم در واقع قدرت خود را پس می‌گیریم تا روند زندگی‌مان را خودمان انتخاب کنیم و با انجام چنین کاری، زندگی ما برای همیشه دگرگون خواهد شد.

 

 

8- خودتان را قبول داشته باشید

تنها کسی که می‌تواند در زندگی شما تغییر ایجاد کند خودتان هستید! و برای ایجاد چنین تغییری باید خودتان را دوست داشته باشید. زمان‌هایی در زندگی وجود دارند که طرد می‌شوید، با واکنش‌های منفی مواجه می‌شوید، یا افرادی وجود دارند که خیلی شما را دوست ندارند. اگر بپذیرید که چه کسی هستید و خودتان را دوست داشته باشید، می‌توانید در زندگی رو به جلو حرکت کنید. اگر دائماً خود را سرکوب و آرزو کنید که کاش بهتر از این بودم، فقط موجبات ناخشنودی و نارضایتی را در زندگی خود فراهم می‌کنید. شجاعت پیدا کنید، خودتان را دوست داشته باشید. نگران آن نباشید که دیگران در مورد شما چه فکری می‌کنند یا این که آیا این کاری که انجام می‌دهم در نظر بقیه درست است یا خیر. به ندای قلبتان گوش کنید، اگر احساس می‌کنید که درست است، انجامش دهید و آنگونه که دوست دارید، زندگی کنید.

9- در لحظه زندگی کنید

 اکثر ما فکر می‌کنیم که مرغ همسایه غاز است. اغلب، وقتی درست نگاه می‌کنیم می‌فهمیم که واقعیت چیز دیگری است. انگیزه تغییر زندگی از تمایل به شاد بودن نشأت می‌گیرد. گاهی اوقات آنقدر توجه خود را صرف جستجوی شادی می‌کنیم که لذت زندگی در لحظه را از دست می‌دهیم. تمایل ما به داشتن شادی در زندگی، تمایل به وضعیت آینده است نه وضعیت حال. نشستن روی نیمکت پارک و بستنی خوردن با بهترین دوست یا شریک زندگی‌تان یک لحظه شاد در زندگی است. قدرانی و حق‌شناسی ، تجربه شاد بودن در لحظه است. کمک به نیازمندان شادی و نشاط را به زندگی ما می‌آورد. این‌ها هستند که زندگی ما را در لحظه می‌سازند، پس این لحظه‌ها را از دست ندهید و توجه خود فقط مشغول جستجوی شادی‌ها‌ نکنید.

10- لذت یاد گرفتن را تجربه کنید

هربار که چیز جدیدی یاد می‌گیرید، دانش‌تان بیشتر می‌شود و با دانش بیشتر اعتماد به نفس‌تان نیز بیشتر می‌گردد. یادگیری به ما کمک می‌کند تا انعطاف‌پذیری و سازگاری ما نسبت به موقعیت‌های جدید بیشتر شود. یادگیری موجب می‌شود تا افکار ما خلاق‌تر و نوآورتر شده و احساس راحت‌تری نسبت به ناشناخته‌ها داشته باشیم.

خواندن کتاب بهترین روش برای یادگیری است. برای آن که لذت کافی را از یادگیری ببرید، هرگز از مطالعه کردن و جستجو برای دانش بیشتر دست نکشید. یادگیری به زندگی ما معنی می‌بخشد و ارزش زندگی ما را بیشتر می‌کند. شما این اختیار را دارید تا در مورد تغییر زندگی خود تصمیم بگیرید. عمل کردن به این ده مورد بی‌شک زندگی شما را برای همیشه متحول خواهد کرد. پس منتظر چه هستید؟‌

پست های تصادفی

ایمیل‌های هك شده
ایمیل‌های هك شده
چطور می‌توانید بفهمید ایمیل شما هک شده است؟ پس این مقاله را تا انتها بخوانید!دوستان شما...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو