توصیه هایی جهت افزایش کارایی وب سایت های اینترنتی

Images
Images
Images
Images

توصیه هایی جهت افزایش کارایی وب سایت های اینترنتی

  • مقالات
  • 1,857 بازدید

با عمل کردن به این توصیه ها می توانید کارایی وب سایت خود را تا حد زیادی بالا ببرید و به محبوبیت وب سایتتان بیفزایید.با آموزش این مقاله در سایت سامانه گستر آکو با ما همراه باشید.


1) به بازدیدکنندگان سایتتان همان چیزی را ارائه دهید که به دنبال آن هستند 
 

با بررسی کلمات کلیدی مهم سایت خود متوجه خواهید شد که بازدیدکنندگان سایت شما با جستجوی چه کلماتی به سایت شما آمده اند. بررسی کنید آیا این کلمات کلیدی با سایت شما ارتباط دارند؟ آیا کاربری که با این کلمات سایت شما را انتخاب کرده ، می تواند اطلاعات مفیدی در آن زمینه پیدا کند؟2) به بازدیدکنندگان سایت خود بگوئید که در سایت شما چه مطالبی را خواهند دید
 

بازدیدکنندگانی که به سایت شما مراجعه می کنند بایستی در ابتدا بتوانند بفهمند سایت شما چه مطالبی به آنها ارائه می کند. به همین دلیل توصیه می شود در بخشی از سایت "درباره ما" یا "درباره این سایت" را قرار دهید. در این بخشها می توانید به اهداف خود و همچنین مطالبی که در سایت ارائه می شود اشاره کنید.
 

3) لینک تمام قسمتهای سایت را در جائی ارائه کنید
 

یک نکته مهم در طراحی یک سایت کارا، ارائه لینک تمام صفحات سایت بصورت دسته بندی شده است. بازدیدکننده سایت بایستی بتواند براحتی در بین صفحات سایت شما حرکت کند. این لینکها بایسیتی در تمام صفحات سایت شما تکرار شده باشد. این بخش از سایت شما برای موتورهای جستجو هم بسیار مهم است. روباتهائی که لینکهای سایت را جمع آوری می کنند، به این بخش از سایت بسیار حساس بوده و برای آن اهمیت خاصی قائل هستند.
 

4) نقشه سایت
 

قرار دادن نقشه سایت در سایت بسیار مهم است. این بخش از سایت مهمترین بخش از دید موتورهای جستجو است. علاوه بر این به بازدیدکننده کمک می کند که به راحتی ارتباط بین صفحات سایت را با یکدیگر درک کرده و به سادگی صفحه مورد نظر خود را پیدا گند.
 

5) مطمئن باشد که سایت شما با سرعت مناسبی دیده شود


هیچ بازدیدکننده ای سایتی را که زمان دیده شدن آن زیاد است، دوست ندارد. اینگونه سایتها معمولا قبل از اینکه کاملا دیده شوند بسته می شوند. بدلیل اینکه بازدیدکنندگان ترجیح می دهند وقت خود را در سایتهائی صرف کنند که سریع دیده می شوند.
 

برای افزایش سرعت دیده شدن سایت به نکات زیر توجه کنید● استفاده از تصاویر بزرگ، انیمیشن فلش و یا برنامه های جاوا و یا تعداد بنرهای زیاد می تواند تاثیر منفی بر روی سرعت دیده شدن سایت شما داشته باشند.

● استفاده نامناسب از جداول در طراحی سایت می تواند تاثیر منفی داشته باشد. بعنوان مثال قرار دادن کل صفحه در یک جدول ، تاثیر نامناسبی در سرعت سایت شما دارد.

● قراردادن حجم زیادی اطلاعات در یک صفحه هم مناسب نیست. در صورتیکه می خواهید اطلاعات زیادی را در یک مورد خاص ارائه کنید، آنرا تقسیم کرده و در چند صفحه به هم پیوسته ارائه کنید.

● استفاده از سورس کد تادرست HTML و یا خطای برنامه نویسی در سایت هم زمان دیده شده سایت را افزایش می دهد.6) با استفاده از آیکونهای زیبا و کم حجم علاوه بر زیبائی سایت می توانید به حرکت بهتر بازدیدکننده در سایتتان کمک کنید7) خوانائی سایت خود را با رعایت نکات زیر افزایش دهید 
 

● فونت متونی سایت خود را به گونه ای استفاده کنید که خوانا باشد. بهترین فونت اندازه 10 تا 12 می باشد.

● سعی کنید از یک نوع فونت در ارائه محتوای سایت خود استفاده کنید. برای زبان فارسی فونت تاهوما یکی انتخاب مناسب است. استفاده از فونتهای دیگر فارسی که در همه سیستمها وجود ندارد، باعث می شود کاربران مختلف نتوانند سایت را با فونت مناسب ببینند.

● سعی کنید از جملات بلند استفاده نکنید. درک مطلب یک متن با جملات کوتاب بسیار ساده تر از جملات بلند است.

● سعی کنید از تصاویر پس زمینه کمتر استفاده کنید. استفاده از متن با تصویر پس زمینه می تواند باعث کاهش خوانائی سایت شما بشود.

● استفاده از قواعد نگارش و پاراگراف بندی مطالب سایت و همچنین استفاده از علامتهای ابتدای جمله می تواند باعث افزایش خوانائی سایت شما شود.


8) سایت خودتان را قبل از بارگزاری آزمایش کنید


قبل از ارسال طرح جدید سایت خود موارد زیر را حتما چک کنید :

● آیا سایت شما در تمام مرورگرها دیده می شود؟

● آیا تمام لینکهای سایت شما صحیح می باشد؟

● تمام صفحات سایت را برای خطاهای احتمالی بررسی کنید.

● در بیشتر موارد استفاده از یک برنامه غلط یاب املائی کمک زیادی به شما برای تصحیح املائی مختوای سایت شما بکند.

● مجددا زمان دیده شدن سایت خودتان را بررسی کنید.
 

9. اطلاعات ثبت شده سایت خود را مرتب بررسی کنید


اطلاعات ثبت شده هر سایت بهترین اطلاعات برای ارزیابی کارآئی و خوانائی و مناسب بودن یک سایت وب است. با اطلاعات ثبت شده می توانید موارد زیر را متوجه شوید :

● بازدیدکنندگان با چه کلمات کلیدی با سایت شما وارد شده اند؟

● بهترین صفحات سایت شما کدام هستند؟

● صفحات ورودی و خروجی سایت شما کدام هستند؟

● بازدیدکنندگان سایت شما از کدام منطقه و کشور هستند؟

● چه سایتهائی به سایت شما لینک داده اند؟

بررسی روزانه یا دوره ای این اطلاعات کمک زیادی به مدیر سایت در بهبود کارآئی و خوانائی سایت می کند.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو