۷ کد کوتاه برای دریافت اطلاعات مخفی گوشی

Images
Images
Images
Images

۷ کد کوتاه برای دریافت اطلاعات مخفی گوشی

  • مقالات
  • 2,158 بازدید

حتما تا کنون با ترفند هایی برای مشاهده ی مدل اصلی و سریال گوشی تان آشنا شده اید. بدین طریق می توانید با گرفتن یک کد ساده، اطلاعات رسمی گوشی خودتان را مشخص کنید. همیشه توسعه دهندگان راهی دارند که از طریق آن می توانند به یک سری اطلاعات مهم دسترسی پیدا کنند تا اگر مشکلی ایجاد شد سریع راه حل ممکن را پیدا کنند. نکته مهم این است که این کد ها اغلب در دسترس عموم قرار ندارند چون استفاده ای عمومی از آن ها نمی شود اما اخیرا به دلیل کنجکاوی کاربران شماری از آن ها به بیرون درز کرده که ۷ مورد از آن ها را با شما در میان می گذارید. با ما همراه باشید.

 

کد *#۱۲۳۴۵#۳۰۰۱* : مشاهده حالت Field Mode 

اگر از این قطعه کد استفاده کنید، می توانید در مورد شبکه های محلی و شبکه های اطراف اطلاعاتی کسب کنید. مثلا اگر در نقطه ای حضور دارید که با مشکل سیگنال ربرو هستید می توانید از این ترفنداستفاده کنید و کمی سیگنال ها را تقویت کنید. البته اخیره نتوانستیم از این قابلیت در ایران استفاده کنیم اما خوب است که این ترفند را به یاد داشته باشید چون قطعا در آینده لازمتان خواهد شد.

 

کد #*۰#* : مشاهده  General Mode 

اگر می خواهید تنظیمات گوشی اندرویدی تان را کمی دستخوش تغییرات کنید و در فضایی متفاوت رابط کاربری تان را کمی تغییر دهید توصیه ما این است که از این کد استفاده کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید تنظیمات قابل توجهی در چنین حالتی در اختیارتان است. نکته مهم این است که این قابلیت فقط در گوشی ها و تبلت های اندرویدی در دسترس است.

 

کد  #۰۶#* : مشاهده  IMEI 

IMEIکدی است که برای هر گوشی و تبلت هوشمند به طور مجزا در نظر گرفته می شود.  IMEI  برای هیچ دو سیستمی مشابه نیست. البته شما برای استفاده شخصی به آن نیازی پیدا نمی کنید اما اگر بخواهید با برخی سرویس دهنده های ارتباطی رابطه برقرار کنید احتمالا آن ها در شرایط خاص به این کد نیاز خواهند داشت.

 

 کد #۶۷#* : چک کردن وضعیت انتقال تماس 

گاهی اوقات به دلایل مختلف نظیر امنیت، حریم خصوصی و یا مشغله لازم می شود که تماس های دریافتی یک خط را به خط دیگری منتقل کنیم. هر چند این موضوع با نام Call Forwarding شناخته می شود اما همه ما در ذهنمان به آن دایورت می گوییم. در گوشی های آیفون و اندروید این امکان وجود دارد اما به راحتی نمی توانید وضعیت دایورت خود را مشخص کنید. بدین ترتیب با شماره گیری کد مورد نظر از فعالیت ها و تماس ها و به طور کلی وضعیت دایورت خود، اطلاعات کسب کنید.

 

کد#۴۳* : فعال کردن حالت انتظار تماس 

اگر در شرایطی هستید که نمی توانید به طور آنی به تلفن هایتان پاسخ دهید به راحتی می توانید با شماره گیری این کد وضعیت انتظار را فعال کنید تا مخاطبین در صورت تمایل صبر کند و منتظر پاسخگویی شما باشد.

 

کد  #۷۳۵۳#* : ورود به تنظیمات سریع 

کدی که در این بخش معرفی شد در واقع برای گلکسی های سامسونگ در دسترس است و روی سایر گوشی ها فعلا جواب نمی دهد. بدین طریق می توانید از بخش های مهم یک گوشی سر در بیاورید و وارد بخش تنظیمات شوید. هنگام خرید گوشی سامسونگ این تکه کد را حتما به یاد داشته باشید و از آن استفاده کنید.

 

کد #۱۲۳۴#* : دسترسی به اطلاعات Firmware 

این کد نیز به طور اختصاصی برای کاربران گلکسی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر برایتان مهم است که از وضعیت Firmwork نصب شده روی گوشی اطلاعات کسب کنید کافیست این کد را شماره گیری کنید.

هر چند این اطلاعات کاربرد عمومی ندارند اما شما می توانید به راحتی با استفاده از آن ها گاهی به چیزهایی دسترسی پیدا کنید که خیلی ها از آن بی خبر هستند. نظر شما در مورد این قطعه کد ها و کاربرد آن ها چیست؟ آیا شما از کد خاصی اطلاع دارید که در این لیست اورده نشده است؟ آن را با گویا آی تی در میان بگذارید.

 

منبع: مجله گویا آی تی

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو