اپلیکیشن CalcTape: دفترچه‌ حساب و کتاب در اندروید و ios

Images
Images
Images
Images

اپلیکیشن CalcTape: دفترچه‌ حساب و کتاب در اندروید و ios

  • مقالات
  • 2,056 بازدید

 

CalcTape اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید و ios است که با آن می‌توانید محاسبات ریاضی خود را مدیریت کنید.

اگر همین حالا سری به اپلیکیشن ماشین حساب در گوشی خود بزنید شاهد این موضوع خواهید بود که امکانات این برنامه، تنها برای محاسبات ساده و همگانی همچون ضرب، تقسیم و جمع کافی است و نمی‌توان از آن به طور حرفه‌ای‌تری استفاده کرد. اما CalcTape اپلیکیشنی جالب برای حساب موارد مختلفی است که با ادغام محیط یک ماشین حساب با یک اپلیکیشن یاداشت‌ برداری توانسته تا ابزار کارآمد و جذابی را خلق کند که کاربرد بسیاری در امور محاسباتی کاربران خواهد داشت.

برای مثال شما می‌توانید حقوق ماهانه‌ی خود را در این برنامه ثبت کنید و سپس مواردی همچون اقساط مختلف را از آن کم کنید تا در انتها حقوق باقی‌مانده‌ی خود را مشاهده کنید. این عملیات به صورت کاملا مفهومی نوشته خواهد شد به طوری که حداکثر شباهت را به معادلات دست نویس خواهد داشت.

نکته‌‌ بسیار جالبی که در نمایش مراحل حل وجود دارد امکان ویرایش زنده‌ی معادله است به این معنا که اگر در بخشی از معادله (برای مثال میزان حقوق دریافتی) اشتباه تایپی داشتید کافی است تا با دوبار لمس سریع روی آن، بخش اشتباه را تصحیح کنید تا در کسری از ثانیه تغییرات در حل معادله اعمال شوند. امکان نوشتن توضیحات در کنار هر خط از معادلات نیز از ویژگی‌های دیگر این برنامه است که برای مثال به شما کمک می‌کند تا وقتی حقوق ماهانه‌ی خود را منهای مبلغی می‌کنید در کنار آن ثبت کنید که این مبلغ به چه دلیل پرداخت و از حقوق شما کسر شده است. برای دانلود نسخه رایگان این برنامه می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

 

توجه: این اپلیکیشن در iOS نسخه‌ی رایگان ندارد.

 

منبع: زومیت

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو