آپدیت آتی مرورگر کروم رم کمتری را در زمان گشودن تب ها به خود اختصاص می دهد

Images
Images
Images
Images

آپدیت آتی مرورگر کروم رم کمتری را در زمان گشودن تب ها به خود اختصاص می دهد

  • مقالات
  • 2,185 بازدید

اگر از کروم به عنوان مرورگر پیش فرض خود استفاده می کنید حتما تایید خواهید کرد که سرعت آن به مراتب از دیگر مرورگرهای رقیبش بیشتر است، اما این سرعت بالا متاسفانه به بهای زیاد شدن مصرف رم و البته باتری دستگاه های میزبان تمام شده است.

به بیان دیگر اگر تب های بیشماری را روی مرورگر خود باز کنید، متوجه می شوید که باتری دستگاه شما زودتر از بازه زمانی مورد انتظارتان تمام می شود. البته گوگل پیشتر تلاش هایی را در جهت بهبود عملکرد کروم انجام داده اما خوب می داند که مرورگر تحت وب آن همچنان به کار بیشتری نیاز دارد.

بر همین اساس کمپانی مورد بحث اعلام نمودهکروم 55 دربرگیرنده یک انجین به روزرسانی شده جاوا اسکریپت است که به میزان چشم گیری از میزان مصرف مموری دستگاه شما توسط آن می کاهد.

با در نظر داشتن این نکته که بسیاری وبسایت های میزبانی کننده از محتوای پرمصرف، برپایه این زبان برنامه نویسی توسعه یافته اند انتظار می رود که به روز رسانی مذکور بهبودی قابل توجه را در عملکرد کروم ایجاد نماید (بد نیست اشاره نماییم که طبق اعلام گوگل، سایت های تست نظیر نیویورک تایمز، ردیت و یوتوب در زمان باز شدن با این نسخه از مرورگر تحت وب آن 50 درصد کمتر از کروم 53 مموری مصرف کردند).

البته در نظر داشته باشید که برای استفاده از نسخه نهایی این آپدیت روی سیستم دسکتاپی خود لازم است تا شانزدهم آذرماه صبر نمایید، هرچند در صورت تمایل احتمالا موفق به استفاده از نسخه پیش از عرضه آن نیز خواهید شد.

نکته پایانی در این خصوص آنکه با دریافت این به روزرسانی قرار نیست تغییر محسوسی در عملکرد سیستم شما اعمال گردد و در مقابل تنها در صورتی متوجه آن خواهید شد که دستگاه شما رم محدودی داشته یا اینکه حین کار عادت داشته باشید تب های زیادی را باز کنید.

 

منبع: دیجیاتو

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو