آمریکا تحریم فروش تکنولوژی ارتباطی به ایران را لغو می‌کند

Images
Images
Images
Images

آمریکا تحریم فروش تکنولوژی ارتباطی به ایران را لغو می‌کند

  • وِیژه
  • 2,416 بازدید

وندى شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا از لغو تحریم‌ فروش تلفن همراه و کامپیوتر به ایران خبر داد و گفت که آمریکا در پی رفع موانع فروش مواد غذایی و دارو به ایران است. شرمن که به نمایندگی از آمریکا در گروه ۱+۵ با ایران مذاکره می‌کند، به بی‌بی‌سی گفت که پنجشنبه ۳۰ مه (۹ خرداد) مجوز کلى براى لغو این تحریم‌ها صادر خواهد شد و راه براى فروش قانونى وسایل ارتباطى به ایران باز می‌شود.

او گفت: "این تصمیم را گرفتیم تا تحریم‌ها مانعى براى استفاده از تکنولوژى‌هایى که مردم براى ارتباط بهتر و سریع‌تر به آنها نیاز دارند، ایجاد نکند. این موضوع هم شامل سخت‌افزار می‌شود و هم شامل نرم‌افزار."

خانم شرمن یادآوری کرد که دولت آمریکا سه سال پیش هم تعدادی از اقلام و نرم‌افزارهای ارتباطی را از شمول تحریم‌ها خارج کرده بود. او گفت که باراک اوباما، رئيس جمهورى آمریکا متعهد است كه جلوی ایجاد یک "پرده آهنین ارتباطی" دور ایران را بگیرد. 
خانم شرمن گفت: "دولت اوباما هيچ علاقه اى ندارد كه ارتباط مردم ايران با هم و با خارج محدود يا قطع شود."
معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت که برای مقام‌های آمریکایی مهم است که تحریم‌ها چه تأثیری بر زندگی روزمره مردم عادی ایران می‌گذارد و افزود: "به همين دليل هم ما يك تيم ويژه به كشورهاى مختلف فرستاده‌ايم تا موانع فروش مواد غذايى و دارو به ايران را رفع كنيم." 

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو