گوگل 100 هزار کلمه را فیلتر کرد

Images
Images
Images
Images

گوگل 100 هزار کلمه را فیلتر کرد

  • عمومی
  • 2,405 بازدید

شرکت گوگل از به‌ کارگیری فناوری جدیدی خبر داد که به واسطه آن جست‌وجوی سایت‌های پورنوگرافی کودکان دشوار می‌شود.


اریک اشمیت - مدیر اجرایی شرکت گوگل - می‌گوید بیش از 100 هزار واژه جست‌وجوی مرتبط با این سایت‌ها مسدود شده‌اند.


وی در گزارشی که در ستون آزاد روزنامه انگلیسی دیلی میل چاپ شده نوشته است: در تلاش برای محدود کردن دسترسی به سایت‌های پورنوگرافی کودکان بیش از 100 هزار واژه مورد جست‌وجو مسدود شده‌اند. این برنامه ابتدا برای کشورهای انگلیسی‌زبان پیاده می‌شود و بعد از آن ظرف شش ماه در بقیه کشورها و برای 158 زبان دنیا نیز به کار گرفته خواهد شد.

ر پایه گزارش اریک اشمیت، شرکت گوگل و مایکروسافت تلاش دارند تا از به اشتراک گذاشتن تصاویر غیر قانونی جلوگیری کنند. هر عکسی که در زمره عکس‌های غیر قانونی قرار گیرد از اثر انگشت دیجیتالی برخوردار می‌شود که باعث می‌شود برای همیشه فیلتر شود.


اشمیت می‌گوید: نرم‌افزار جدید تمامی جست‌وجوهای گوگلی برای سایت‌های حاوی محتوای پورنوگرافی کودکان و سایت‌های لینک‌شده به این سایت‌ها را مسدود می‌کند.


این فناوری متعلق به شرکت مایکروسافت است و کارشناسان یوتیوب نیز در حال حاضر مشغول کار روی نرم‌افزار مشابهی برای جلوگیری از انتشار ویدئوهای غیر قانونی هستند.


اشمیت می‌نویسد که 200 تن از کارکنان شرکت گوگل در طول سه ماه اخیر بر روی این پروژه کار کردند.
به گزارش ایسنا این خبر اندکی پیش از دیدار دیوید کامرون - نخست‌وزیر انگلیس - با نمایندگان شرکت‌های گوگل، مایکروسافت و سایر شرکت‌های اینترنتی منتشر شده است که محور این دیدار تأمین امنیت اینترنت است.


به گزارش دویچه وله، کامرون در ماه ژوئیه از شرکت‌هایی که موتورهای جست‌وجوگر اینترنتی را ارائه‌ می‌دهند خواست، دسترسی به سایت‌های پورنوگرافی کودکان را مسدود سازند.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو