پیش‌‏بینی‏‌های آی دی سی برای صنعت آی تی در سال ۲۰۱۴

Images
Images
Images
Images

پیش‌‏بینی‏‌های آی دی سی برای صنعت آی تی در سال ۲۰۱۴

  • عمومی
  • 2,471 بازدید

شرکت آی دی سی اولین پیش‌‏بینی‏‌های خود در مورد صنعت آی تی در سال ۲۰۱۴ را منتشر کرده است. بر اساس این پیش‏‌بینی‏‌ها، سال ۲۰۱۴ استفاده از پلت‏فرم‌‏های شرکت‏‌ها و طرف‏‌های ثالث شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت. 
 صنعت آی تی در سال ۲۰۱۴ بیش از هرچیز تحت تاثیر پلت‏فرم‌‏های عرضه‌‏شده از سوی شرکت‏‌های طرف ثالث خواهد بود. عمده این پلت‏فرم‏‌ها که در زمینه فناوری‏‌های همراه، پردازش ابری، داده‏‌های کلان و تحلیل‏گر‌ها خواهد بود به رشد و افزایش نوآوری‏‌ها در این صنعت کمک خواهد کرد. 
بنا بر پیش‌‏بینی آی دی سی، در سال آینده میلادی هزینه‏‌کرد‌ها در بازار آی تی با پنج درصد افزایش به ۱. ۲ تریلیون دلار خواهد رسید. این هزینه‏‌کرد‌ها تحت تاثیر پلت‏فرم‏‌های عرضه‏‌شده از سوی شرکت‏‌های طرف ثالث خواهد بود. پیش‌‏بینی می‌‏شود هزینه‏‌کرد‌ها در بازار این پلت‏فرم‏‌ها در مقایسه با امسال ۱۵ درصد افزایش داشته باشد. پژوهشگران آی دی سی همچنین پیش‌‏بینی کرده‏‌اند سهم بازارهای نوظهور از رشد صنعت آی تی دو رقمی خواهد شد و به ۱۰ درصد خواهد رسید. ۷۴۰ میلیارد دلار (۳۵ درصد) از کل درآمدهای صنعت آی تی از این بازار‌ها به دست خواهد آمد. 
بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۴ فروش گوشی‏‌های هوشمند و تبلت‏‌ها نیز به ترتیب ۱۸ و ۱۲ درصد افزایش خواهد یافت. ابزارهای اندرویدی نیز برتری خود را در مقابل محصولات اپل حفظ خواهند کرد. اپل نیز در این سال از قیمت بالای محصولات خود و اکوسیستم اپ‏‌های خود سود خواهد برد. شرکت گوگل نیز از اپ استور خود (گوگل پلی) سود سرشاری خواهد برد. شرکت مایکروسافت نیز می‌‏بایست توسعه‏‌دهندگان ابزار‌ها و نرم‏‌افزارهای همراه را به استفاده از سیستم عامل ویندوز خود بیشتر ترغیب کند. 
در بخش دیگری از این گزارش آمده است: هزینه‏‌کرد‌ها در بخش فناوری‏‌های پردازش ابری در سال ۲۰۱۴ حدود ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت و به بیش از صد میلیارد دلار خواهد رسید. آی دی سی انتظار دارد همزمان با تشدید رقابت‏‌ها در بازار پردازش ابری، تعداد پایگاه‏‌های داده به طرز بی‏‌سابقه‏‌ای افزایش یابد. هزینه‏‌کرد‌ها در بازار خدمات و فناوری‏‌های مربوط به داده‌‏های کلان با ۳۰ درصد رشد به ۱۴ میلیارد دلار خواهد رسید.

پست های تصادفی

درمان تنبلی اینترنت
درمان تنبلی اینترنت
درد کهنه اینترنت همیشه برای کاربران در ایران آزار دهنده بوده و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم ...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو