درآمد سه ماهه اوراکل به ۹. ۳ میلیارد دلار رسید

Images
Images
Images
Images

درآمد سه ماهه اوراکل به ۹. ۳ میلیارد دلار رسید

  • عمومی
  • 2,222 بازدید

گزارش درآمدی اوراکل نشان می‌‏دهد این شرکت در سه ماهه دوم سال مالی خود درآمد‌هایش را با ۲ درصد افزایش به ۳. ۹ میلیارد دلار رسانده است. 

درآمد اوراکل در سه ماهه منتهی به ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳ با ۲ درصد رشد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ۳. ۹ میلیارد دلار رسیده است. در مقابل، سود این شرکت در این سه ماهه با یک درصد کاهش به ۶. ۲ میلیارد دلار رسیده است. 

درآمدهای حاصل از صدور مجوزهای نرم‌‏افزارهای جدید و اشتراک خدمات پردازش ابری در این شرکت در سطح ثابت ۴. ۲ میلیارد دلار باقی مانده است. این شرکت همچنین اعلام کرده است درآمدهای حاصل از نگهداری و پشتیبانی از محصولات نرم‌‏افزاری غیر ابری این شرکت نیز با ۶ درصد رشد به ۵. ۴ میلیارد دلار رسیده است. اوراکل در بخش تولید سخت‏‌افزار نیز کاهشی ۳ درصدی و درآمدی ۷۱۴ میلیون دلاری را تجربه کرده است. بخش پشتیبانی از محصولات سخت افزاری نیز ۳. ۱ میلیارد دلار درآمد برای این شرکت به همراه داشته است.

اوراکل در بخش محصولات پردازش ابری SaaS (عرضه نرم‌‏افزار‌ها در قالب خدمات) نیز رشدی ۳۵ درصدی را در این سه ماهه تجربه کرده است. راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی فوزیون (Fusion HCM) پردآمد‌ترین راهکار این بخش اعلام شده است. با این همه به نظر می‌‏رسد شرکت اوراکل در بازار خدمات پردازش ابری با فشارهای فزاینده‌‏ای روبرو است. برآوردهای بانک سرمایه‏‌گذاری مورگان استنلی حکایت از آن دارد که در حال حاضر ۳۸ درصد از مشتریان اوراکل از راهکارهای شرکت رقیب یعنی سیلزفورس نیز استفاده می‌‏کنند. این رقم در مقایسه با یک سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است. این بانک که اخیراً از تنزل ارزش سهام اوراکل خبر داده بود، همچنین اعلام کرده است ۱۵ درصد از مشتریانی که از زیرساخت‏‌های نصب‏‌شده اوراکل استفاده می‌‏کنند، یا در حال مهاجرت به زیرساخت‏‌های شرکت سیلزفورس هستند و ‌یا در حال برآورد شرایط برای چنین مهاجرتی هستند. در همین حال، ۱۵ درصد از مشتریان اوراکل نیز از نرم‏‌افزارهای مدیریت منابع انسانی شرکت ورک دی استفاده می‌‏کنند. ۲۵ درصد از مشتریان نیز در حال برنامه‌‏ریزی برای استفاده از این راهکار‌ها هستند.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو