علاقه توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزارهای همراه به HTML۵ در حال کاهش است

Images
Images
Images
Images

علاقه توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزارهای همراه به HTML۵ در حال کاهش است

  • عمومی
  • 2,660 بازدید

یافته‏‌های یک پیمایش جدید نشان می‌‏دهد علاقه توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزارهای همراه به زبان برنامه‌‏نویسی HTML۵ رو به کاهش است. 

پیمایش جدیدی که توسط شرکت‏‌های اَپ‏سلاراتور (Appcelerator) و آی دی سی انجام شده است نشان می‌‏دهد که علاقه توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزارهای همراه به زبان برنامه‏‌نویسی HTML۵ کاهش یافته و به رقم ۹. ۵۹ درصد رسیده است. این رقم در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۲ حدود ۷. ۷۲ درصد گزارش شده بود. 

پژوهشگران در این پیمایش نظر ۶ هزار و ۶۹۸ نفر از توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزارهای همراه را که از ابزارهای شرکت اپ‌سلاراتور استفاده می‌‏کنند، جویا شده‌‏اند. شرکت اپ‏‌سلاراتور که عرضه‏‌کننده ابزارهای توسعه نرم‌‏افزاری همراه است انتظار دارد در شکاف بین نرم‌‏افزارهای مبتنی بر HTML۵ و نرم‌‏افزارهای بومی‏‌تر گسترش یابد. این شرکت در حال حاضر پلت‏فرمی عرضه می‌‏کند که مبتنی بر جاوااسکریپت است و توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری به کمک آن می‌‏توانند اپلیکیشن‏‌های همراه و بومی طراحی کنند. 

در این گزارش به صراحت تصریح شده است که آینده به زبان جاوااسکریپت نوشته خواهد شد، چرا که توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزاری استفاده از آن را بر جاوا، آبجکتیو سی، سی، سی پلاس پلاس، سی شارپ و غیره ترجیح می‌‏دهند. در این مطالعه ۲. ۴۷ درصد از پاسخگویان جاوااسکریپت را مناسب‏‌ترین زبان برنامه‏‌نویسی برای تولید نرم‌‏افزارهای همراه دانسته‌‏اند. ۸. ۲۲ درصد نیز زبان جاوا را برای این کار مناسب دانسته‌‏اند. 


رئیس این شرکت در این باره گفته است: زبان برنامه‌‏نویسی HTML۵ به بخش محدودی از نرم‌‏افزار‌ها محدود شده است، اما نرم‏‌افزارهای بومی در حال گسترش به حوزه‏‌های مختلفی مثل سیستم‌‏های کسب و کار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یا بانکداری همراه هستند. وی همچنین گفته است HTML۵ در سازگاری با برخی پلت‏فرم‏‌ها مثل نسخه ۷ سیستم عامل آی او اس اپل و مرورگر موزیلا مشکلاتی دارد.

پست های تصادفی

GPS هم هک شد!
GPS هم هک شد!
در یک عملیات هک آزمایشی، محققان توانستند سیستم ناوبری یک قایق را به هم بریزند.گروهی از دانشجویان ...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو