سهام بیل گیتس از مایکروسافت همچنان در حال کاهش است

Images
Images
Images
Images

سهام بیل گیتس از مایکروسافت همچنان در حال کاهش است

  • عمومی
  • 2,441 بازدید

بیل گیتس، بنیانگذار و مدیر عامل سابق مایکروسافت که زمانی بزرگ‌ترین سهامدار این شرکت بود برای چندمین بار بخش قابل توجهی از سهام خود را فروخته است. ادامه این روند ممکن است باعث شود عنوان بزرگ‌ترین سهامدار مایکروسافت نصیب استیو بالمر، مدیر عامل کنونی این شرکت شود. 

 بیل گیتس در آخرین مورد حدود ۲۰ میلیون از سهام مایکروسافت خود را فروخته است. فروش این سهام باعث شده است پیشگامی او از استیو بالمر به کمتر از ۲۵ میلیون سهم برسد. بنابراین ممکن است بالمر را به بزرگ‌ترین سهامدار مایکروسافت تبدیل کند. 

داده‌‏های کمیسیون بورس و اوراق بهاردار آمریکا نشان می‌‏دهد استیو بالمر در طول یک دهه گذشته سالانه به طور متوسط ۸۰ میلیون سهم خود را فروخته است. اسناد این کمیسیون نشان می‌‏دهد وی در فاصله بین ۲۸ اکتبر تا اول نوامبر ۲۰۱۳ حدود ۲۰ میلیون از سهام خود را که در مجموع ۷۱۱ میلیون دلار ارزش داشته است، فروخته است. فروش این ۲۰ میلیون سهم باعث شده است وی در پایان سال ۲۰۱۳ صاحب ۳۵۷ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۱۷۳ سهم از مایکروسافت باشد. این در حالی است که وی در سپتامبر ۲۰۰۴ حدود ۱. ۱ میلیارد از سهام این شرکت را در اختیار داشت. استیو بالمر، مدیر عامل کنونی مایکروسافت نیز در حال حاضر ۳۳۳ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۹۹۰ سهم از مایکروسافت را در اختیار دارد. 


بر اساس این گزارش، سهام کنونی بیل گیتس از مایکروسافت در حال حاضر ۲. ۱۳ میلیارد دلار ارزش دارد که این رقم فقط ۱۷ درصد از ثروت تقریبی ۷۸ میلیاردی وی را تشکیل می‌‏دهد.

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو