یاهو بالاخره https را برای ایمیل فعال کرد

Images
Images
Images
Images

یاهو بالاخره https را برای ایمیل فعال کرد

  • عمومی
  • 2,301 بازدید

یاهو پروتکل https را بصورت پیش‌فرض برای کاربران سرویس یاهو میل فعال کرده است.با فشار فعالان امنیتی بالاخره یاهو اعلام کرد که پروتکل https را بصورت پیش‌فرض برای تمام کاربران سرویس یاهو میل فعال کرده است.

یاهو اعلام کرد که پروتکل HTTPS را بصورت پیش‌فرض برای تمام کاربران سرویس یاهو میل فعال کرده است. 

پیش‌تر به دنبال فشار فعالان امنیتی بر این شرکت، یاهو وعده داده بود که پروتکل امن را برای سرویس ایمیل خود فعال کند. این تصمیم که در اکتبر سال گذشته اتخاذ شده بود، با اعلام مریسا میر در کنفرانس CES اجرایی شد.

تمامی کاربران این سرویس، چه از طریق وب به آن دسترسی داشته باشند، چه با وب‌موبایل، اپیلیکیشن موبایل و یا پروتکل‌های IMAP ،POP و یا SMTP، از این لایه جدید امنیتی بهره خواهند برد. 

یاهو گفته است که حفاظت برقرار شده بر روی این سرویس از رمزنگاری ۲۰۴۸ بیتی بهره می‌برد و تمامی آیتم‌های موجود در نامه‌های الکترونیکی اعم از مخاطبان، پیوست‌ها، تقویم‌ها و... را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وجود گزینه HTTPS در سایت یاهو یکی از دستاوردهای فعالان تامین امنیت در اینترنت است. اکنون مدت‌هاست که فعالان امنیت در اینترنت از یاهو می‌خواهند که این پروتکل را برای سایت خود فعال کند. اما این اقدام تا اولین روزهای سال جدید میلادی به تعویق افتاده بود.

پست های تصادفی

دنياي شما در گوگل
دنياي شما در گوگل
10 ژانويه، گوگل از ورود يكي از امكانات مهم خود خبر داد؛ جستجوي گوگل از حالا با علامت‌ها...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو