خطوط قرمز لینک گوگل تغییر پیدا کرد.

Images
Images
Images
Images

خطوط قرمز لینک گوگل تغییر پیدا کرد.

  • عمومی
  • 2,535 بازدید

خطوط قرمز لینک گوگل تغییر پیدا کرد. روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه این موضوع در دنیا مشاهده شد در ادامه متن کامل خبر را بخوانید.

 

دستورات گوگل

گوگل دستورات خاصی برای ارائه اطلاعات سایت های مختلف دارد که برخی از آنها عبارتند از :

  • دستور site: این دستور صفحات ایندکس شده یک وب سایت را نمایش می دهد. همچنین از طریق این دستور می توان در داخل یک سایت عملیات جستجو را انجام داد. به عنوان مثال اگر دستور site:seowave.ir را در گوگل جستجو کنید، صفحات ایندکس شده در گوگل برای سایت seowave.ir را مشاهده خواهید نمود.
  • دستور link: این دستور برای نمایش بک لینکهای موثر در گوگل استفاده می شود، لینک هایی که اثر زیادی در افزایش اعتبار سایت دارند در این دستور نمایش داده می شوند.
  • دستور inanchor: با استفاده از این دستور، می توانید یک عبارت را جستجو کنید و صفحاتی را بیابید که با این عبارت به آنها لینک داده شده است.
  • دستور intitle: با استفاده از این دستور، می توانید یک عبارت را جستجو کنید و صفحاتی را بیابید که عبارت فوق در عنوان آنها به کار رفته است.

 

کاربرد دستور link

با استفاده از دستور Link می توانید لینکهای موثر یک سایت را شناسایی نمایید. به عنوان مثال وقتی دستور link:seowave.ir را در گوگل جستجو می کنید، می توانید بررسی کنید که این سایت از چه طریقی لینکهای موثر خود را دریافت کرده است و بر همین اساس می توانید رقبای خود را تحلیل کنید و لینکهای موثر را شناسایی کنید.

 

چه اتفاق جدیدی در گوگل افتاده است؟

تا پیش از تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۳۹۵ تعداد لینک هایی که از طریق دستور Link نمایش داده می شد، اندک بود و صرفا سایت های معتبر و بزرگ تعداد لینکهای قابل توجهی داشتند. اما پس از این تاریخ، تعداد لینکها افزایش پیدا کرد و لینکهای زیادی در خروجی این دستور نمایش داده می شود.

جالب اینجاست که تا کنون هیچ سایت رسمی در این مورد اظهار نظری نکرده است و در هیچ کدام از سایت های معتبر دنیا مطلبی در این مورد منتشر نشده. من شخصا حدس میزنم که گوگل حد نمایش لینکهای معتبر را کاهش داده است و به همین خاطر خروجی این دستور تعداد بیشتری لینک را نمایش می دهد.

یکی از ویژگی های جدید خروجی جدید گوگل برای دستور link این است که لینکهای مشابه و نامرتبط با یک سایت را هم در خروجی نمایش می دهد، به عنوان مثال اگر وب سایت jet.ir را در نظر بگیریم و بخواهیم خروجی های این سایت را تحلیل کنیم و دستور Link:jet.ir را در گوگل بزنیم ۷۷۵۰۰۰۰۰ لینک خواهیم داشت که البته هیچکدام مرتبط با این سایت نیست! بنابراین لازم هست که فعالان سئو دقت بیشتری در زمینه تحلیل خروجی این دستور داشته باشند.

این اتفاق باعث خواهد شد که محتوای مخفیانه ای برای سایت های اینترنتی به صورتی که در گذشته بود وجود نداشته باشد و قاعدتا فعالیت های سئو را وارد مرحله جدیدی خواهد کرد. با جریانات جدیدی که در گوگل روی می دهد عملا افرادی که در زمینه سئو صرفا به فعالیت در زمینه لینک سازی مشغول بودند و از روش های سئو سیاه فعالیت می کردند رونق کار خود را از دست می دهند.

از طرف دیگر افرادی که شغلشان سئو است، زمان بیشتری برای فعالیت در زمینه تحلیل رقبا باید بگذارند و این موضوع باعث می شود که فعالیت های سئو وارد مرحله جدیدی شود. در هر صورت باید صبر کنیم و ببینیم که آیا گوگل خبر جدیدی در مورد اتفاقی که افتاده است منتشر خواهد کرد یا نه و از طرف دیگر اثرات مختلف این موضوع را در نتایج جستجو بررسی کنیم.

 

تکمیلی

به نظر می رسد که خروجی دستور لینک در حالت جدید، بیشتر شبیه به یک جستجو عمل می کند و کاربرد دستور قبلی را ندارد. به همین جهت مانند گذشته خروجی این دستور کاربرد نخواهد داشت و صرفا جستجوی یک عبارت در لینکها خواهد بود. تا کنون اطلاعات موثق دیگری از طرف گوگل منتشر نشده است. به محض اینکه چنین اتفاقی بیفتد شما را در جریان خواهم گذاشت.

منبع: رضا شیرازی

پست های تصادفی

معرفی QLIKVIEW DIRECT-DISCOVERY
معرفی QLIKVIEW DIRECT-DISCOVERY
قابلیت تحلیل در پایگاه داده های بسیار بزرگ امروزه به عنوان یک قابلیت حیاتی در هر نوع راهکار تحلیل...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو