بهترین ابزارهای CSS مناسب برنامه‌نویسان وب

Images
Images
Images
Images

بهترین ابزارهای CSS مناسب برنامه‌نویسان وب

  • مقالات
  • 1,993 بازدید
CSS (سرنام Cascading Style Sheets) راه‌کاری است که برای نمایش بهتر جلوه‌های بصری همچون فونت‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌ها در دنیای وب مورد استفاده قرار می‌گیرد. CSS به توسعه‌دهندگان این توانایی را می‌دهد تا سایت‌ها را به شیوه مؤثرتری طراحی کرده و عناصر روی صفحات وب را به ساده‌ترین شکل ممکن قالب‌بندی کنند. برنامه‌نویسان با استفاده از CSS توانایی اضافه کردن سبک‌بندی رنگ‌ها، سبک‌بندی فونت‌ها، تصاویر و پس‌زمینه‌ها را در اختیار دارید. ساده‌ بودن رمز موفقیت CSS است، به‌طوری که به شما این توانایی را می‌دهد تا عناصر درون صفحات وب را هر زمان که نیاز دارید ویرایش کرده، یا به آسانی کدهای دیگران را درک کرده و آن‌ها را تغییر دهید.
 
 

ابزارهایی ویژه کار با CSS

کافی است یک جستجوی چند دقیقه‌ای در وب داشته باشید، تا هزاران ابزار مرتبط با CSS را پیدا کنید. اما باید بدانید کدامیک از آن‌ها مناسب کار شما بوده و دقیقا نیازهای شما را بر آورده می‌سازند. ابزارهای CSS امروزی از قدرت بیشتری در مقایسه با گذشته برخوردار هستند و از تمام ویژگی‌های روز دنیای فناوری که توسعه‌دهندگان به آن نیاز داشته و برای افزایش عملکرد یا ارتقا قابلیت‌ها به آن‌ها نیاز دارند، پشتیبانی می‌کنند. توان‌مندسازی کاربران، نکته قابل تعملی است که در ارتباط با ابزارهای CSS باید به آن اشاره کرد. به‌طوری که هر فردی این توانایی را دارد تا سایت‌ها یا برنامه‌های کاربردی را مطابق سلیقه خود طراحی کند، بدون آن‌که نیازی به کدنویسی دستورات وجود داشته باشد. بر اساس همین رویکرد در این مقاله تصمیم گرفتیم ابزارهایی (CSS) را به شما معرفی کنیم که در زمینه ساخت سایت‌ها و صفحات وب مورد استفاده قرار می‌گیرند. ابزارهایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد ضمن آن‌که از رابط‌های دوستانه‌ای برخوردار هستند به جدیدترین ویژگی‌ها تجهیز شده‌اند. به‌طوری که به راحتی توانایی ساخت برنامه‌ها و سایت‌ها را با استفاده از این ابزارها خواهید داشت.

Chewing Grid

Chewing Grid نیازی به محاوره‌های چندرسانه‌ای ندارد، در مقابل فهرستی‌ کارتی شکل برای مواردی همچون ویدیوها، عنوان‌ها، مقالات و.... ارائه می‌کند. به عبارت دیگر chewing grid تعداد ستون‌ها را بر اساس پارامترهایی همچون حداکثر و حداقل تعداد ستون‌ها و حداکثر اندازه عرض کارت‌ها تنظیم می‌کند. ‌Chewing Grid به شما کلاس‌های خودکاری پیش‌نهاد می‌کند که به راحتی در کدهای HTML5 قابل استفاده هستند. Chewing Grid همچنین این توانایی را به شما می‌دهد تا کلاس‌های ویژه خودتان را با کمک گرفتن از Sass ایجاد کنید. قطعه کد زیر از کلاس‌های مختصری برای ساخت یک شبکه‌ از سطرها و ستون‌ها استفاده می‌کند. سلول‌های این شبکه بر اساس مشخصات زیر تنظیم شده‌اند:

حداکثر 4 ستون در یک سطر، حداقل عرض 300px، حداکثر عرض 500px

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="build/chewing-grid-atomic.css"/>

<ul class="chew-row chew-row--col-4 chew-row--card-min-300 chew-row--card-min-500">

    <li class="chew-cell">

        <div class="chew-card">1</div>

    </li>

    <li class="chew-cell">

        <div class="chew-card">2</div>

    </li>

    <!-- [...] -->

</ul>

 

 

CSS Escape

به کارگیری آن ساده بوده و متد قدرتمندی در اختیارتان قرار می‌دهد.

In browser: <script src = “css.escape.js”></script>

In Node.js: require (‘css.escape’);

 

 

ReactCSS

ReactCSS از ساختارهای داده‌ای کلاس محوری استفاده می‌کند که به شما اجازه می‌دهد از این کلاس‌ها در سبک داخلی استفاده کنید. در این روش از یک ترکیب نحوی برای وصل کردن سبک داخلی به عناصر HTML استفاده می‌کنیم. در این مکانیزم، ضمن آن‌که HTML و مؤلفه‌های سبک‌بندی در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت، همچنین منطق سبک‌بندی از منطق نمایشی و تجاری متمایز می‌شود. قطعه کد زیر نحوه قراردهی یک مجموعه از سبک‌های پایه درون یک کلاس به نام Default را نشان می‌دهد.

var React = require('react');

var ReactCSS = require('reactcss');

class Button extends ReactCSS.Component {

  classes() {

    return {

      'default': {

        modal: {

          background: '#fff',

          boxShadow: '0 2px 4px rgba(0, 0, 0, .48)'

        },

        title: {

          fontSize: '24px'

        },

        Content: {

          type: 'modal-content',

          padding: '20px'

        }      }    }  }

  ...  }

 

 

PHP Sass

PHP Sass توانایی کامپایل کردن همه فایل‌های scss.  درون پوشه scss را به فایل‌های css. درون پوشه CSS دارد. php sass از ویژگی‌های نسخه 3.2 SASS (ترکیب نحوی scss) پشتیبانی می‌کند. همچنین توانایی تعامل خوبی با Compass دارد.

 

 

PurifyCSS

این ابزار به شما کمک می‌کند، CSSهای غیر متحدالشکل را از سایت‌ها یا صفحات وب حذف کنید. این ابزار ضمن شناسایی سلکتورهای CSS پویای بارگذاری شده در جاوا اسکرپیت توانایی کم کردن تعداد صفحات CSS را دارد. PurifyCSS این توانایی را دارد تا سلکتورهایی CSS مورد استفاده در یک برنامه را شناسایی کرده و برای آن‌ها یک فایل عاری از CSSهای بی‌مصرف ایجاد می‌کند.

 

 

CSS Plus

CSS Plus به شما این توانایی را می‌دهد تا با سرعت و انعطاف‌پذیری بیشتری لایه‌ها را بر مبنای مدل‌سازی انعطاف‌پذیر ایجاد کنید. CSS Plus یک کانتینر انعطاف‌پذیر بوده که به شما در تغییر اندازه کانتینترها زمانی‌که نیاز دارید اندازه کانتینترها را بر اساس اهداف خود تغییر ‌دهید کمک می‌کند.

 

 

Gradify

Gradify یک ماژول بوده که به شما در پیدا کردن رنگ متناسب با تصاویر کمک می‌کند.

 

 

Outline

Outline توسط مت هاریس طراحی شده است. Outline به شما اجازه می‌دهد ساخت یک پروژه جدید را به راحتی آغاز کنید. Outline یک چهارچوب ماژولار بوده که بهترین الگوها را در یک طراح تعاملی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

 

 

BassCSS

یک ابزار سبک و روان با مجموعه‌ای از عناصر سبک‌بندی، سبک‌های تغییرناپذیر و لایه‌‌ها بوده که بهترین عملکرد را در ارتباط با مقیاس‌پذیری یا وضوح ارائه می‌کند. به دلیل خوانایی و مقیاس‌پذیر بودن، توسعه‌دهندگان به راحتی توانایی به کارگیری این کدها را دارند. شما این توانایی را دارید در مدت زمان طراحی سایت به راحتی تغییرات مختلفی را پیاده‌سازی کنید.

 

 

Primer

Primer یک ابزار سبک‌بندی CSS قدرتمند در زمینه طراحی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. Primer با استفاده از ابزار منبع باز SCSS طراحی شده و از طریق Bower مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

Base Guild

یک چهارچوب روان و قدرتمند برای CSS به شمار می‌رود. بهره‌مندی از SCSS و عناصر پایه از قبیل دکمه‌ها، فرم‌ها، شبکه‌بندی و تایپوگرافی قدرتی ویژه‌ای را به این ابزار افزوده است.

 

 

Blue Trip

یک چارچوب کامل و قدرتمند منبع باز برای CSS به شمار می‌رود. Blue Trip توسط مرورگرهای رایج پشتیبانی شده و یک سبک‌بندی تایپوگرافی معقول را ارائه می‌کند.

 

 

SassLine

هدف اصلی این ابزار فراهم آوردن سبک‌های بهتر تایپوگرافی است. SassLine ممکن است برای نمونه‌سازی اولیه، وبلاگ‌ها یا ساخت کامل یک سایت مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو