یادداشت‌نویسی را به شکلی ساده و بهینه مدیریت کنید

Images
Images
Images
Images

یادداشت‌نویسی را به شکلی ساده و بهینه مدیریت کنید

  • مقالات
  • 2,131 بازدید

چهار افزونه کاربردی کروم ویژه یادداشت‌برداری + لینک دانلود

 

آیا زمانی که از مرورگر کروم استفاده می‌کنید، به دنبال روشی ساده برای یادداشت‌نویسی هستید؟ اگر این چنین است، به شما توصیه می‌کنیم افزونه‌ها و برنامه‌هایی که در این مقاله آن‌ها را مشاهده می‌کنید، مورد استفاده قرار دهید.

در حالی که Google Docs قابلیت‌ها و ویژگی‌های متعددی در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما واقعیت این است که بهترین برنامه‌ در زمینه یادداشت‌نویسی نیست. این برنامه برای یادداشت‌نویسی درباره یک پروژه یا یادداشت‌نویسی در طول یک روز بیش از اندازه سنگین است. برای این منظور به فروشگاه نرم‌افزاری کروم رفتم و برای مشکل خودم به دنبال راه‌حلی ساده که به راحتی قابل استفاده بوده و در دسترس باشد به جستجو پرداختم. در این جستجو موفق شدم، چهار برنامه‌ و افزونه‌ای که برای این منظور تعبیه شده است را پیدا کنم. دو مورد از این افزونه‌ها فاقد همسان‌سازی و لاگین کردن هستند، در حالی که دو مورد دیگر به چنین قابلیتی تجهیز شده‌اند. اگر شما هم جزء آن گروه از افرادی هستید که به یادداشت‌برداری در طول روز نیاز دارید، پیش‌نهاد می‌کنم نگاهی به این افزونه‌ها و برنامه‌ها داشته باشید.

 

Google Keep

 

 

Google Keep به شما این توانایی را می‌دهد تا یادداشت‌های رنگی ایجاد کنید. این افزونه‌ فرآیند همسان‌سازی با سرویس ابری گوگل از طریق آندروید یا iOS را امکان‌پذیر می‌سازد. Google Keep یک برنامه کروم بوده که به‌طور جداگانه در یک پنجره اجرا می‌شود. برای آن‌که یادداشت‌هایی مطابق میل خود را آماده‌سازی کنید، Google Keep به شما اجازه می‌دهد یک پس‌زمینه رنگی برای یاد‌داشت‌ها تنظیم کرده و همچنین از تکنیک برچسب‌گذاری برای مرتب‌سازی یادداشت‌های خود استفاده کنید. Google Keep همچنین، از چک‌لیست‌ها نیز پشتیبانی می‌کند، اما کارکرد این ویژگی محدود است. همچنین در زیر گزینه  (کارهایی که امروز باید انجام دهم) things to do today گزینه‌هایی وجود دارد که برای فعال‌سازی آن‌ها کافی است تیک مربوط به آن‌ها را فعال کنید. از دیگر ویژگی‌های آن به مواردی همچون به‌اشتراک‌گذاری یادداشت‌‌ها از طریق ایمیل، اضافه کردن تصاویر به یادداشت‌ها، تنظیم یادآوری، کپی کردن یادداشت‌ها به Google Docs و... اشاره کرد.

لینک دانلود Google Keep

 

Papier

 

 

Papier یکی از بهترین گزینه‌ها در این زمینه به شمار می‌رود، به دلیل این‌که نیازی به حساب کاربری، همسان‌سازی موبایلی، به‌اشتراک‌گذاری و فهرست‌بندی ندارد. در حقیقت فقط یک انتخاب برای نوشتن یادداشت‌‌های طولانی است. بعد از آن‌که این افزونه را نصب و زبانه جدیدی در مرورگر کروم باز کردید، Papier را مشاهده خواهید کرد. گزینه‌های قالب‌بندی در این افزونه کم هستند و تنها برجسته‌سازی، مورب و زیرخط‌دار کردن یک یادداشت را شامل می‌شوند. همچنین یک ویژگی شبانه (Night) نیز وجود دارد که متن سفیدی را روی پس‌زمینه سیاه رنگ قرار داده تا خواندن آن برای چشم راحت‌تر باشد. یادداشت‌ها به‌طور خودکار ذخیره‌سازی می‌شوند. هر زمان زبانه Papier را بسته و دومرتبه زبانه جدیدی باز کنید، یادداشت‌های شما در اختیارتان قرار می‌گیرند، درست از همان مکانی که فرآیند یادداشت‌نویسی از دست رفته بود. خلاصه آن‌که، Paiper گزینه ساده و ایده‌آلی برای یاداشت‌برداری در اختیار افرادی قرار می‌دهد که نیاز به ساخت چک‌لیست‌ها دارند. اما برای افرادی که به همسان‌سازی یادداشت‌ها نیاز دارند؛ گزینه ایده‌آلی نیست.

لینک دانلود Papier

 

Sticky Notes

 

 

Sticky Notes یک افزونه کرومی است که بی شباهت به Papier نیست. Sticky Notes به کاربر اجازه نوشتن یادداشت‌‌های ساده را می‌دهد. به‌طوری که خبری از همسان‌سازی، فهرست‌ها و به‌اشتراک‌گذاری نیست. همچنین، نیازی به ساخت حساب کاربری نیست. این افزونه به جای آن‌که از زبانه جدیدی استفاده کند، دکمه‌ای در سمت راست نوار ابزار کروم قرار می‌دهد. این گزینه برای دسترسی به یادداشت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای دسترسی به صفحه یادداشت، شش اندازه مختلف در اختیارتان قرار دارد. همچنین، شش رنگ پس زمینه برای جذاب‌تر کردن یادداشت‌ها در اختیار کاربر قرار دارد. رنگ پیش‌فرض بژ است. این افزونه تنها برای فونت و اندازه فونت گزینه قالب‌بندی در نظر گرفته است که این تنظیمات به صورت یونیورسال هستند. همچنین، به کاربر این توانایی را نمی‌دهد که سرتیتری با اندازه بزرگ فونت و متنی با فونت کوچک‌تر بر مبنای سبک‌‌بندهای مختلف فونت‌ها را مورد استفاده قرار دهد. افزونه فوق با توجه به دکمه زرد رنگی که در نوار آدرس در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا حد زیادی کاربردی‌تر از افزونه Papier است. اما همچون افزونه قبل عدم ارائه ویژگی همسان‌سازی ممکن است مورد پسند تعدادی از کاربران واقع نشود.

لینک دانلود Sticky Notes

 

WorkFlowy

 

 

افزونه WorkFlowy به‌طور جدی از ویژگی ساختارهای سلسله مراتبی استفاده می‌کند. این برنامه کروم یک بوم خالی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. مکانی که به سادگی امکان ساخت فهرست‌های بولت در آن وجود دارد. زمانی که روی مکانی در صفحه کلیک می‌کنید، ( یا تعدادی از ویدیوهای WorkFlowy را مشاهده می‌کنید) آگاه خواهید دید که این‌ها فهرست‌های بولت‌های ابتدایی نیستند. با کلیک کردن روی هر بولت، توانایی بزرگ‌نمایی روی یک عنصر یا اضافه کردن جزئیات بیشتر به آن‌را خواهید داشت. شبیه به دو افزونه قبلی، WorkFlowy تنها قابلیت نوشتن یک یادداشت‌ طولانی را امکان‌پذیر می‌سازد. اما در مقابل گزینه‌های ساختاری این افزونه برای مدیریت پروژه‌های چندگانه مفید است. برای استفاده از این برنامه، به یک حساب کاربری نیاز دارید. زمانی که به حساب خود وارد شدید، توانایی همسان‌سازی یادداشت‌ها از طریق برنامه‌های آندرویدی و iOs این برنامه را دارید. توانایی به اشتراک‌گذاری، اضافه کردن برچسب‌ها، نشانه‌گذاری عناصر تکمیل شده و جستجو بر اساس کلمات کلیدی از ویژگی‌های WorkFlowy به شمار می‌روند. اما این برنامه به ویژگی یادآوری مجهز نیست، در نتیجه باید از برچسب‌های #today یا #tomorrow برای دنبال کردن عناصر بر اساس بازه زمانی که به آن نیاز دارید استفاده کنید. در مجموع، WorkFlowy ویژگی‌های طراحی و ساخت یادداشت‌های خلاقانه را امکان‌پذیر می‌سازد، جایی که توانایی اعمال مدیریت روی یک یادداشت منفرد و پی‌گیری وظایف و پروژه‌ها به صورت جدا از هم را دارید. انعطاف‌پذیری و توانایی پیاده‌سازی سلسله مراتب از جمله قابلیت‌هایی است که به WorkFlowy این توانایی را داده است تا در پروژه‌های پیچیده مورد استفاده قرار گیرد.

لینک دانلود WorkFlowy

 

پست های تصادفی

هکرهای صیاد
هکرهای صیاد
فیشینگ نوعی سرقت هویت است که از طریق شبکه‌های رایانه‌ای انجام می‌شود. حملات م...
گوگل عذرخواهی کرد
گوگل عذرخواهی کرد
گوگل به‌خاطر اشتباه صورت‌ گرفته در گوگل‌مپ در نام‌گذاری میدانی در برلین به نا...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو