نکات کلیدی برای شارژ موبایل و تبلت

Images
Images
Images
Images

نکات کلیدی برای شارژ موبایل و تبلت

  • مقالات
  • 2,084 بازدید

 

آیا می خواهید همیشه موبایل و تبلتتان سالم بماند وخیالتان از بابت خرابی و یا تعویض باتری یا شارژر آن راحت باشد؟ پس این نکات کلیدی را بخاطر بسپارید.

اغلب با کسانی روبرو می شویم که از گوشی هایشان گلایه دارند که خرج هنگفتی روی دستشان گذاشته اند چون هرازچندگاهی باید باتری یا شارژر آن را تعویض کنند در مقابل هم با اشخاصی روبرو هستیم که از همان مدل گوشی و یا تبلت استفاده می کنند ولی رضایت کامل از آن دارند، رمز این رضایت خاطر چیست؟ در اینجا با ذکر ۸ نکته ی کلیدی به شما همه چیز را بازگو می کنیم.

 

۱–  باتری را در دمای مناسب نگهدارید:

همیشه به ما تذکر می دهند که غذا را جلوی آفتاب یا در جای گرمم نگه ندارید تا غذا سالم بماند شاید باورش برایتان سخت باشد ولی از باتری گوشی هم باید به همین شکل مراقبت کرد و آن را در دمای مناسب نگه داشت. وجه مشترک مواذ غذایی با باتری گوشی در این است که غذا اگر در سرما باشد بهتر حفظ می شود و سالم می ماند، در حقیقت باتری هم همین است، اگر در شرایط آب و هوایی سرد باشد عملکرد بهتری از خود نشان می دهد. پس تا جایی که می توانید از قرار دادن گوشی تان در معرض حرارت جلوگیری نمایید.

 

۲ –  از به 100درصد شارژ کردن باتری خودداری کنید:

چرا مردم فکر می کنند از هرچیزی ۱۰۰ درصدش خوب است؟برای خیلی ها این تعبیر غلط جا افتاده است که حتما باید گوشی از ۰ تا ۱۰۰ شارژ شود، باز هم روی عبارت تعبیر غلط تاکید می کنم. بله این درست است که گفته می شود باتری های لیونی اغلب باید از ۵۰ درصد به بالا پر باشند تا شرایطی استاندارد را به کاربر ارائه دهند و چنانچه زیر ۵۰ درصد باشند شاید خیلی اعتباری به آن ها نباشد، اما این اصلا درست نیست که گوشی هر بار از ۰ به ۱۰۰ شارژ شود، این روش کاملا غلط است و به باتری آسیب می رساند پس از به ۱۰۰ رساندن باتری گوشی مگر در شرایطی پرهیز نمایید.

۳حدنصاب شارژ گوشی را رعایت کنید:

اگر در مورد حد نصاب کمترین میزان برای باتری های گوشی ها می پرسید ، بهترین حالت این است که نگذارید زیر ۲۰ درصد شوند ودر طول روز آن ها را از بین ۴۰ تا ۸۰ درصد شارژ کنید.

 

۴باورهای غلط را کنار بگذارید:

متخصصین بر این باورند که یک گوشی را تنها باید یک بار در ماه از ۰ تا ۱۰۰ شارژ کرد و نه بیشتر. پس اگر تا به حال این کار را انجام می دادید، به خاطر سلامتی باتری گوشیتان هم که شده این عادت را از سر بیاندازید چون برایتان گران تمام می شود.

 

 ۵- در شارژ ماندن گوشی از شب تا صبح یک ریسک بزرگ است:

چیزی که زیاد دیده می شود شارژرهایی است که شب تا صبح به موبایل ها یا تبلت ها متصل بوده اند در این هنگام این سوال پرسیده می شود این است که آیا اینکه گوشی از شب تا صبح به شارژ است برای باتری ضرر دارد یا خیر؟ پاسخ بله است، البته که وقتی شارژ گوشی به ۱۰۰ می رسد و از آن زمان به بعد تا صبح چندین ساعت به شارژ است دچار مشکل می شود. اکنون خیلی از گوشی ها هستند که وقتی باتری گوشی تا ۱۰۰ پر می شود، عملیات شارژ متوقف می گردد اما به دارندگان آن دسته از گوشی هایی هم که چنین قابلیتی ندارند توصیه می کنیم که همیشه گوشی خود را تا پیش از رسیدن شب به شارژ متعادلی برسانند، طوریکه مطمئن باشند تا ساعتی که می خواهند صبح از خواب بیدار شوند گوشی روشن می ماند.

 

نکته:

اگر مجبور بودید گوشی را شب بهشارژ  بزنید و به هر دلیلی یادتان رفت آن را از شارژ در بیاورید، دست کم قاب یا پوشش محافظی را از روی گوشی خود جدا کنید چون خطر سوختن یا انفجار گوشی هم به آن اضافه می شود.

6-از استفاده از شارژرهای تقلبی بپرهیزید:

 این یکی از مهمترین نکات این بخش است اگر برای سالم ماندن باتری گوشی تان سعی کنید از شارژر اولیه گوشی خود که از ابتدا در جعبه بوده است استفاده کنید و اگر خراب شده یا آن را گم کرده اید برای خرید یکی مثل آن به نمایندگی برند گوشی خود مراجعه کنید.این را باید بدانید که  شارژرهای تقلبی یا با نام های غیر می توانند شدیدا سلامت باتری گوشی شما را به خطر بیاندازند، هر چند برخی شرکتهای طرف سوم شارژرهای تایید شده سازگار با گوشی ها را ارئه می دهند پس استفاده از آن ها مانعی ندارد.

 

 7- گوشی را در طی روز شارژ کنید:

 این را نیز فراموش نکنید که در طول روز توصیه می شود نگذارید باتری گوشی تا ۱۰۰ پر شود و همیشه آن را گهگاه به شارژ بزنید تا کم کم شارژ شود. این تایید شده است که هیچ ایرادی ندارد اگر در طی روز گوشی خود را چندین بار پلاگ و آنپلاگ کنید

این مواردی بود که می تواند در حفظ و ماندگاری باتری موبایل شما بسیار ضروری باشد و با به کار بستن آن از عمر طولانی موبایل و تبلت خود اطمینان داشته باشید.

 

منبع: کلیک

پست های تصادفی

اهمیت كلمه عبور !
اهمیت كلمه عبور !
گذرواژه یا رمز عبور کلمه یا رشته‌ای از نویسه‌ها است که برای اعتبارسنجی بکار می‌رود...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو