سهل‌انگاری کارکنان؛ مهم‌ترین عامل درز داده‌ها و اطلاعات کسب‌وکار‌ها

Images
Images
Images
Images

سهل‌انگاری کارکنان؛ مهم‌ترین عامل درز داده‌ها و اطلاعات کسب‌وکار‌ها

  • مقالات
  • 2,461 بازدید

بر طبق یک نظر سنجی، کارکنان خواسته یا ناخواسته عامل افشا و درز اطلاعات شرکتی هستند.شرکت فورستر با انجام مطالعه‌ای دریافته است کارکنان اولین عامل در درز و انتشار داده‌های محرمانه کسب‌وکارهای مختلف هستند.

به نقل از وب سایت cio، شرکت فورستر با انجام یک نظرسنجی بین ۷ هزار نفر از مدیران آی‌تی و کارکنان معمولی کسب‌وکار‌ها در آمریکای شمالی و اروپا دریافته است که کارکنان اولین مقصر در زمینه درز داده‌های شرکتی هستند. 

براساس این یافته، بخش زیادی از این داده‌ها یا به دلیل سهل‌انگاری کارکنان به بیرون درز می‌کند، یا به دلیل سرقت برخی از ابزار‌ها و دستگاه‌های شرکت و یا به دلیل سوءاستفاده‌هایی که از این ابزار‌ها و دستگاه‌ها صورت می‌گیرد. 

در این نظرسنجی حدود ۳۱ درصد از پاسخگویان از سرقت یا گم‌شدن این دستگاه‌ها به عنوان مهم‌ترین دلیل درز اطلاعات کسب‌وکار خود به بیرون یاد کرده بودند.
 
۲۷ درصد از کارکنان نیز علت درز داده‌های شرکتی مهم خود را سوءاستفاده از ابزار‌ها و دستگاه‌های متعلق به شرکت یا سازمان متبوع خود دانسته بودند.

حملات بیرونی (مثلاً توسط هکر‌ها) نیز پاسخ ۲۵ درصد از مدیران آی‌تی و کارکنان کسب‌وکار‌ها به این سوال بود.
 
۱۲ درصد نیز گفته بودند به خاطر فعالیت‌های بدخواهانه برخی کارکنان داخلی شرکت، داده‌های مهم آنها به بیرون درز کرده است.

تحلیل گران فورستر همچنین گفته‌اند ظهور فناوری‌های همراه و استفاده از آنها برای مقاصد کاری نیز به این مشکلات دامن زده است.

این پژوهش نشان می‌دهد که ۳۹ درصد از پاسخگویان از عدم اتخاذ راهکارهای لازم برای پیشگیری از درز اطلاعات در فناوری‌های همراه نگران هستند.

نیمی از این افراد نیز نگران سرفت فناوری‌ها و ابزارهای همراه کهنه خود هستند.

سی درصد نیز گفته‌اند بر روی ابزارهای همراه مورد استفاده در محل کار هیچ تفکیکی بین داده‌های مصرف کنندگان و داده‌های مربوط به شرکت وجود ندارد.

یافته‌های فورستر نشان می‌دهد بخش زیادی از داده‌های شرکت‌ها به صورت اتفاقی و ناخواسته به بیرون درز می‌کند و نه خاطر فعالیت‌های بدخواهانه و عامدانه.

پست های تصادفی

وقتی گوگل سوتی میدهد !
وقتی گوگل سوتی میدهد !
گوگل درنمایش صفحه ۴۰۳ که مربوط به صفحه تحریم برای کشورهای تحریم شده توسط گوگل می باشد ، دچار اشتب...

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو