گوگل عذرخواهی کرد

Images
Images
Images
Images

گوگل عذرخواهی کرد

  • عمومی
  • 3,320 بازدید

گوگل به‌خاطر اشتباه صورت‌ گرفته در گوگل‌مپ در نام‌گذاری میدانی در برلین به نام آدولف هیتلر رسما عذرخواهی کرد. شیطنت یک کاربر گوگل٬ کار را به عذرخواهی رسمی این شرکت از آلمان و آلمانی‌ها کشانده است. این کاربر روز پنج‌شنبه نام میدانی در برلین موسوم به «تئودور هویس» را به میدان آدولف هیتلر تغییر داد.

این اشتباه چند ساعتی از چشم ویرایشگران نقشه جهانی گوگل دور ماند و سرانجام موجب شد روز جمعه شرکت گوگل رسما به خاطر بروز این اشتباه عذرخواهی کند.

آدولف هیتلر پلاتس در واقع نام قدیمی میدان معروفی است که امروز تئودور هویس پلاتس نام دارد. تئودور هویس نام نخستین رئیس‌جمهوری آلمان است که در سال ۱۹۶۳ به این سمت انتخاب شد.

در دوران حکومت نازی‌ها بر آلمان در فاصله سال‌های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ بسیاری از خیابان‌ها و میدان‌های مهم شهرهای آلمان به نام هیتلر٬ رهبر ناسیونال‌سوسیالیست‌های این کشور نام‌گذاری شده بود.

لنا واگنر٬ سخنگوی گوگل٬ در واکنش به این ماجرا گفته که این شرکت به محض اطلاع از بروز این خطا در سرویس نقشه گوگل٬ در سریع‌ترین زمان ممکن آن را تصحیح کرده و نام درست را به این میدان برگردانده است.

او همچنین به این نکته اشاره کرده که ویرایش این نقشه‌ها برای همه کاربران امکان‌پذیر است٬ اما ویرایش‌های صورت گرفته پس از بازبینی توسط داوطلبان و یا ویرایشگران متخصص گوگل ثبت می‌شوند.

با این حال٬ از آنجایی که با اشتباه احتمالی ناظران گوگل در ثبت این ویرایش این خطای جنجال‌برانگیز رخ داده٬ لنا واگنر به نمایندگی از شرکت گوگل در بیانیه‌ای که منتشر کرده٬ اعلام عذرخواهی کرده است. وی گفت: امیدوار است که اشتباه صورت گرفته موجب رنجش و ناراحتی کسی نشده باشد.»

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو