معرفی بزرگان هک دنیا

Images
Images
Images
Images

معرفی بزرگان هک دنیا

  • مقالات
  • 2,566 بازدید

اكنون افراد مختلفي در قالب هكرهاي «كلاه‌سياه» و «كلاه‌سفيد» به فعاليت در فضاي مجازي مشغول هستند و كار به جايي رسيده كه حتي دولت‌هاي برخي كشورها هم وارد اين حوزه شده‌اند.بحث حملات اينترنتي و هك‌هاي مختلف در سال‌هاي اخير چنان پيش رفته و جدي شده كه متخصصان فضاي مجازي سال ۲۰۱۲ ميلادي را به عنوان سال جهنمي ناميدند. اكنون افراد مختلفي در قالب هكرهاي «كلاه‌سياه» و «كلاه‌سفيد» به فعاليت در فضاي مجازي مشغول هستند و كار به جايي رسيده كه حتي دولت‌هاي برخي كشورها هم وارد اين حوزه شده‌اند. با اين وجود، همچنان برخي افراد به عنوان غول‌هاي هك يا سردم‌داران اين بخش شناخته مي‌شوند.

دشمن سرسخت مايكروسافت
بر اساس اعلام اين سايت، ریچارد متیو استالمن در دنیای مجازی به عنوان هکر شناخته نمی‌شود بلکه او را به عنوان رهبر مبلغان نرم‌افزارهای آزاد می‌شناسند. اما همین رهبر به علت قدرتی که در برنامه‌نویسی دارد هکر ماهری هم هست. در ضمن او از دشمنان سرسخت مایکروسافت است.

وي در دسته‌بندی هکرها یک هکر کلاه سفید است و در دنیای مجازی تا به حال خرابکاری نکرده ولی مانند هر هکری به حریم شخصی اعتقاد ندارد و می‌‌گوید تمام اطلاعات دنیا باید به اشتراک گذاشته شود.
این هکر روسی کنفرانس‌های بسیاری درباره هک و هکرها برگزار کرده و چهره هکرهای واقعی را به دنیا نشان داده است. یکی از کارهای معروف او هک کردن قوی‌ترین سیستم امنیتی مایکروسافت است.

استالمن در حالی که نماینده مایکروسافت در کنفرانس و در حال توضیح دادن همین مثلا قوی‌ترین سیستم امنیتی بود، به شبکه نفوذ کرد و در مقابل همه حضار و تنها در مدت هشت دقیقه نرم‌افزار را هک کرد و در فهرست سیاه مایکروسافت قرار گرفت.

خالق ملیسا
آیا تا به حال اسم ویروس ملیسا به گوش شما خورده است؟
این ویروس که فقط از طیق ایمیل منتقل می‌شود، توسط دیوید اسمیت نوشته شد که برای یک دهه کل شبکه پست الکترونیکی را بدنام کرد.

ملیسا یک ویروس ساده است که روی ایمیل‌ها می‌نشیند و اطلاعاتی ناخواسته را برای همان ایمیل ارسال می‌کند. ملیسا در عرض یک هفته به ۸۰ سرور مختلف دسترسی پیدا کرد و اطلاعات آنها را برای افراد مختلف ارسال می‌کرد و سپس رمز عبور ایمیل را برای دیوید اسمیت می‌فرستاد تا به تمام اطلاعات دسترسی داشته باشد.

اگرچه تا آن موقع ۶۰ هزار ویروس برای ایمیل وجود داشت اما این ویروس خطرناک‌ترین اعلام شد و حتی خود اسمیت هم نتوانست آن را غیرفعال کند. این ویروس همچنان در دنیای مجازی به فعالیتش ادامه می‌دهد.

خالق کرمی که اینترنت را به هم ریخت
رابرت موریس سال ۱۹۸۸ یک کرم اینترنتی طراحی کرد. ویژگی این کرم این بود که نیازی به دانلود شدن نداشت و فقط با بازکردن یک سایت به سیستم کاربر منتقل و در عرض یک ساعت آن قدر تکثیر می‌شد که حافظه رم را پر می‌کرد.
این کرم در عرض یک هفته حدود یک دهم اینترنت را آلوده کرد و بسیاری از سرورها و سایت‌ها را به تعطیلی کشاند.

موریس در همان سال دستگیر شد و در حالی که ابراز پشیمانی می‌کرد، گفت: فقط قصد داشته با یک نفر شوخی کند! او به دلیل آلوده کردن اینترنت، بزرگ‌ترین هکر آن سال شناخته شد و به پرداخت جریمه ۱۵ میلیون دلاری و پاک کردن کل اینترنت از این کرم محکوم شد.
با این که موریس اين کرم را کاملا از بین برد ولی چون این نرم افزار قابلیت خودتکاملی داشت، هنوز در بعضی قسمت‌ها نوادگان این کرم به صورت هرزنامه دیده می‌شوند. موریس با این که جریمه شده بود، ولی سال‌های بعد هم دست به اقدامات مشابهی زد.

جیمزباند هکرها
ولادیمیر لوین از قوی‌ترین هکرهای کلاه‌قرمز محسوب می‌شود. او اهل سن‌پترزبورگ روسیه است و یک ریاضیدان برجسته به شمار می‌رود.
لوین، سال ۱۹۹۴ به سیتی بانک که یکی از بانک‌های جهانی است تنها با استفاده از یک لپ تاپ ساده نفوذ کرد. او در ابتدا نتوانسته بود کار خاصی انجام دهد ولی بعد از یک ماه با پیدا کردن یک حفره امنیتی در سیستم بانک موفق شد به تمام حساب‌های موجود در این بانک دسترسی پیدا کند.

او در ابتدا چند حساب مجازی به وجود آورد و سپس از حساب کاربران تمام جهان مبلغ ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار را به حساب مجازی خود منتقل کرد. یک هفته بعد در اثر یک اشتباه کوچک، پلیس بین‌المللی او را شناسایی و دستگیر کرد. لوین هنوز در زندان است و به عنوان هکر عمر کوتاهی داشته است ولی به علت حرفه‌ايی عمل کردن به او «جیمزباند هکرها» می‌گویند.

۷ دقیقه و ۴۳ ثانیه مکالمه رایگان
جابز و وزنیاک از بنیانگذاران شرکت اپل هم هکر بودند آن هم از دسته کلاه‌سیاه! آنها از همان روزگار جوانی با یکدیگر همکار بودند و قسمتی از دوره جوانی خود را به عنوان هکر زندگی کردند.
وزنیاک و جایز در زمینه هک تلفن‌ها و ایجاد ارتباطات بدون هزینه فعالیت می‌کردند. آنها موفق شدند جعبه‌های کوچکی طراحی کنند که به مردم اجازه می‌داد بدون هزینه به مدت ۷ دقیقه و ۴۳ ثانیه مکالمه رایگان داشته باشند.

بیشتر مشتریان آنها دانشجویانی بودند که برای تحصیل به آمریکا می‌رفتند و می خواستند برای ارتباط برقرارکردن با خانواده خود هزینه کمتری بپردازند. نرم افزار Skype که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، بعدا بر اساس ایده جابز و وزنیاک ساخته شد.

دانته تاریک
کوین پولسن، متخصص هک از طریق امواج رادیویی است. او بیشتر هک‌های خود را از طریق تلفن همراه انجام داده است.
پولسن بارها و بارها به شبکه‌های تلفنی مانند AT&T نفوذ کرده و سیستم آنها را به مدت چند ساعت و حتی چند روز از کار انداخته است ولی شهرت خود را به علت هک تاریخی مخابرات واحد شبکه رادیویی KIISFM لس‌آنجلس آمریکا به دست آورد و از آن روز در جامعه هکرها با نام دانته تاریک شناخته شد.

شبکه رادیویی KIISFM در سال ۱۹۹۱ یک مسابقه رادیویی برگزار کرده بود و به برنده مسابقه اتومبیل پورشه مدل S۲۹۴۴ جایزه می‌داد. در آن زمان پولسن بسیار جسورانه عمل کرد.
او تصمیم گرفت برنده پورشه باشد. سیستم مخابرات را هک کرد و تمام تماس‌های تلفنی به شبکه رادیویی را مسدود کرد. سپس برای لو نرفتن هک دیگری در شبکه تلفنی انجام داد و با شبکه، ۱۰۲ تماس تلفنی تقلبی برقرار کرد که هرکدام برنده می‌شدند، در حقیقت او برنده شده بود.

از آنجا که فکر برنده شدن او را از سیستم‌های امنیتی خود غافل کرد همان روز توسط هکرهای FBI هک و دستگیر شد. پولسن که برای بردن جایزه تمام سیستم مخابراتی کشور را مختل کرده بود به ۵۱ ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.

پسر مافیایی
یان رومانوسکی یکی دیگر از هکرهای مخوف روسی است. او تا به حال صدمات بسیاری به اینترنت وارد کرده است. رومانوسکی که به نام «مافیا بوی» نیز شناخته می‌شود به سایت‌هایی مانند یاهو، ای بی و آمازون حمله کرده است.

حملات او ماه‌ها کار این سایت‌ها را به تاخیر انداخته و صدمات مالی جدی به آنها وارد کرده است. بعد از حمله سال ۱۹۹۸ او به فروشگاه اینترنتی ای بی تمام حساب‌های شرکت خالی شد و تا مرز تعطیلی پیش رفت ولی رومانوسکی مقداری از پول‌ها را برگرداند و گفت اگر ای بی تعطیل شود من سرگرمی شب‌های تعطیلم را از دست می‌دهم!

سرانجام او در فوریه سال ۲۰۰۰ دستگیر شد. در دادگاه هیچکدام از اعمال خود را انکار نکرد. وکیل او گفته بود اگر رومانوسکی می‌خواست می توانست آسیب‌های غیرقابل تصوری به شما وارد کند. رومانوسکی از طریق یک اسکریپت به نام Kiddie حملات خود را انجام می‌داد و تا سال ۲۰۰۰ که او این اسکریپت را در ازای آزادی‌اش نفروخته بود، هیچ کس آن را نمی‌شناخت و راهی برای مقابله با آن وجود نداشت. امروزه این اسکریپت حداکثر می‌تواند در حد یک هرزنامه عمل کند و خطری ندارد.

متواری همیشگی
در سال ۲۰۰۲ یک پیغام عجیب روی صفحه اصلی سایت ارتش آمریکا ارسال شد:‌ «سیستم امنیتی شما مختل شد. من به تنهایی این کار را کردم».

مک‌کینن، مدیر یک شرکت کامپیوتری اسکاتلندی است. او اولین کسی بود که موفق شد یک نفره تمام سیستم‌های قوای دریایی، زمینی و هوایی ارتش آمریکا به همراه ناسا و ۹۷ شرکت عظیم کامپیوتری را در عرض یک شب هک کند.

مک کینن معتقد بود آمریکا اطلاعات محرمانه را روی سرورهای خود نگهداری می‌کند و می‌خواست به آنها دسترسی پیدا کند البته نتیجه هک‌های یک شبه او تنها خسارت ۷۰۰ هزار دلاری بود که به آمریکا وارد شد. مک‌کینن بعد از انجام این هک از اسکاتلند فرار کرد و تا به امروز پیدا نشده است. به همین دلیل اسرار هک او هنوز فاش نشده است.

سونی را به زانو درآورد
جورج هاتز بزرگ‌ترین هکر سال ۲۰۱۱ است. هاتز اسم مستعار است و تا به حال اسم واقعی او معلوم نشده ولی همه ما او را با هک کردن شرکت سونی و دستگاه پلی‌استیشن ۳ می شناسیم. از آن موقع او به عنوان هنرمند هکرها نیز شناخته شده و روش فرار از زندان او شاهکاری در دنیای هک محسوب می‌شود.

او توانست با استفاده از روش ابداعی خودش تمام اطلاعات استفاده کنندگان از PS۳ از اسم گرفته تا شماره حساب و آدرس محل سکونت را دربیاورد و شناسایی هم نشود. هاتز این حمله را در دو نوبت انجام داد و در هر دو نوبت هم پیروز شد و سونی را تا مرز سقوط پیش برد.

او در آوریل همان سال روش فرار از زندان خود را به صورت عمومی انتشار داد و شرکت سونی را بسیار خشمگين کرد زیرا با این روش بازی‌های PS۳ هم که گفته شده بود کرک نمی‌شوند، کرک شدند. به این ترتیب سونی تا هنگامی که برای این محصول بازی تولید می‌کند، متحمل ضرر و زیان خواهد شد.
 

پست های تصادفی

طوفان فکری با تیم مشاوران آکو

درخواست مشاوره
مشاوره با آکو